Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA i TECHNIKUM NR 2 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Giżycko | Zdawalność: 93,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 45 | 35,3% Me: 33% · σ: 14,8% · Mo: 30% | 1314 | 1 | 12 | 21,3% Me: 15,5% · σ: 17,2% · Mo: 5% | 2574 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 138 | 76,9% Me: 86% · σ: 21,9% · Mo: 93% | 1737 | 2 | 66 | 75,4% Me: 84% · σ: 22,7% · Mo: 85% | 1902 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 80 | 61,7% Me: 64% · σ: 23,6% · Mo: 30% | 2181 | 3 | 48 | 70,2% Me: 76% · σ: 21,3% · Mo: 92% | 1317 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 138 | 80,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1530 | 2 | 66 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1632 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 139 | 49,5% Me: 50% · σ: 11,8% · Mo: 45% | 2769 | 2 | 67 | 47,4% Me: 52% · σ: 18,7% · Mo: 53% | 3043 | 3 |
| język polski ustny (M) | 139 | 76,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 987 | 2 | 66 | 54,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3509 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 139 | 51,0% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 46% | 2055 | 3 | 66 | 60,2% Me: 60% · σ: 22,4% · Mo: 94% | 1268 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 36 | 8,9% Me: 6% · σ: 12,5% · Mo: 0% | 2039 | 3 | 17 | 17,3% Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 18% | 1525 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA ma wyższą zdawalność ogólną (93,5% vs 84,8%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 2 w 3.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA | TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 76,3% | 54,8% | 21,5 pkt proc. |
| geografia | 35,3% | 21,3% | 14,0 pkt proc. |
| matematyka | 51,0% | 60,2% | 9,2 pkt proc. |
| język angielski | 61,7% | 70,2% | 8,6 pkt proc. |
| matematyka | 8,9% | 17,3% | 8,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 8,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 139 osób w szkole A i 66 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.