Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW vs NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Knurów | Zdawalność: 64,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 14 | 16,2% Me: 16% · σ: 4,2% · Mo: 13% | 2113 | 3 | 12 | 25,4% Me: 23,5% · σ: 14,5% · Mo: 10% | 1504 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 64 | 63,2% Me: 69,5% · σ: 24,9% · Mo: 93% | 3219 | 5 | 36 | 80,4% Me: 92% · σ: 24,2% · Mo: 98% | 1396 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 46 | 41,0% Me: 35% · σ: 21,8% · Mo: 60% | 3869 | 5 | 30 | 68,5% Me: 77% · σ: 25,7% · Mo: 77% | 1497 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 64 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2823 | 5 | 36 | 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1720 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 64 | 56,7% Me: 57% · σ: 12,2% · Mo: 57% | 1842 | 2 | 38 | 54,7% Me: 57,5% · σ: 21,2% · Mo: 27% | 2082 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 3,4% Me: 0% · σ: 6,8% · Mo: 0% | 2270 | 3 | 9 | 39,9% Me: 31% · σ: 30,7% · Mo: 31% | 1122 | 2 |
| język polski ustny (M) | 64 | 53,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3612 | 4 | 36 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1849 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 64 | 35,3% Me: 36% · σ: 15,5% · Mo: 18% | 3585 | 5 | 38 | 39,5% Me: 32% · σ: 26,2% · Mo: 18% | 3227 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA ma wyższą zdawalność ogólną (69,4% vs 64,1%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW wypada lepiej w 1, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA w 7.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 3,4% | 39,9% | 36,5 pkt proc. |
| język angielski | 41,0% | 68,5% | 27,5 pkt proc. |
| język angielski | 63,2% | 80,4% | 17,2 pkt proc. |
| język polski | 53,9% | 68,6% | 14,7 pkt proc. |
| biologia | 16,2% | 25,4% | 9,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 36,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 9 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.