Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW vs NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 278126)

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA

📍 Knurów | Zdawalność: 69,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 33 79,4% Me: 87% · σ: 19,6% · Mo: 92% 1484 3 36 80,4% 🏆 Me: 92% · σ: 24,2% · Mo: 98% 1396 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 22 67,4% Me: 75,5% · σ: 23,3% · Mo: 80% 1599 3 30 68,5% 🏆 Me: 77% · σ: 25,7% · Mo: 77% 1497 1
język angielski ustny (M) 33 84,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1094 1 36 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1720 3
język polski poziom podstawowy (M) 33 54,6% Me: 57% · σ: 12,2% · Mo: 58% 2084 4 38 54,7% 🏆 Me: 57,5% · σ: 21,2% · Mo: 27% 2082 3
język polski ustny (M) 33 44,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4269 5 36 68,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1849 2
matematyka poziom podstawowy (M) 33 43,1% 🏆 Me: 38% · σ: 20,3% · Mo: 28% 2871 3 38 39,5% Me: 32% · σ: 26,2% · Mo: 18% 3227 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW ma wyższą zdawalność ogólną (81,8% vs 69,4%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW wypada lepiej w 2, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA w 3, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. SZPITALNEJ 29, 44-194 KNURÓW NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MARANATHA Różnica
język polski 44,2% 68,6% 24,4 pkt proc.
język angielski 84,5% 79,1% 5,3 pkt proc.
matematyka 43,1% 39,5% 3,6 pkt proc.
język angielski 67,4% 68,5% 1,1 pkt proc.
język angielski 79,4% 80,4% 1,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 36 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.