Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZOFII NAŁKOWSKIEJ W KRAKOWIE i VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 51 | 62,9% Me: 67% · σ: 16,6% · Mo: 35% | 150 | 10 | 43 | 62,9% Me: 67% · σ: 15,9% · Mo: 60% | 149 | 9 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 42 | 54,2% Me: 53% · σ: 20,5% · Mo: 43% | 199 | 11 | 37 | 57,7% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 40% | 150 | 6 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 61,5% Me: 62% · σ: 26,0% · Mo: 28% | 115 | 10 | 16 | 61,6% Me: 66,5% · σ: 23,1% · Mo: 85% | 113 | 9 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 59 | 69,2% Me: 72% · σ: 15,8% · Mo: 73% | 127 | 12 | 47 | 75,6% Me: 80% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 51 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 43 | 69,6% Me: 77% · σ: 21,2% · Mo: 48% | 102 | 13 | 37 | 77,0% Me: 80% · σ: 17,2% · Mo: 93% | 36 | 7 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 6 | 70,2% Me: 70,5% · σ: 17,3% · Mo: -% | 16 | 7 | 15 | 72,5% Me: 73% · σ: 13,8% · Mo: 80% | 9 | 5 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 31 | 82,9% Me: 85% · σ: 9,2% · Mo: 85% | 92 | 9 | 146 | 78,9% Me: 82% · σ: 10,7% · Mo: 75% | 178 | 19 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 198 | 95,9% Me: 97% · σ: 4,4% · Mo: 98% | 79 | 6 | 219 | 96,9% Me: 98% · σ: 4,1% · Mo: 100% | 35 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 150 | 90,7% Me: 95% · σ: 9,7% · Mo: 98% | 66 | 5 | 71 | 89,4% Me: 92% · σ: 8,1% · Mo: 95% | 96 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 198 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 303 | 20 | 219 | 94,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 167 | 6 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 7 | 86,3% Me: 85% · σ: 5,6% · Mo: 80% | 14 | 4 | 7 | 90% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 95% | 7 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 200 | 76,2% Me: 77% · σ: 12,2% · Mo: 68% | 98 | 6 | 227 | 78,0% Me: 78% · σ: 11,6% · Mo: 92% | 55 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 44 | 80,1% Me: 83% · σ: 16,7% · Mo: 94% | 24 | 2 | 69 | 76,1% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 94% | 50 | 3 |
| język polski ustny (M) | 200 | 85% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 319 | 14 | 227 | 90,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 77 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 200 | 89,7% Me: 94% · σ: 10,4% · Mo: 98% | 56 | 5 | 227 | 87,0% Me: 92% · σ: 13,3% · Mo: 100% | 95 | 11 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 142 | 60,9% Me: 64% · σ: 20,4% · Mo: 66% | 123 | 12 | 126 | 64,3% Me: 68% · σ: 22,0% · Mo: 80% | 83 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | 80,6% Me: 86% · σ: 10,6% · Mo: -% | 21 | 4 | 33 | 82,1% Me: 84% · σ: 9,8% · Mo: 84% | 13 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZOFII NAŁKOWSKIEJ W KRAKOWIE wypada lepiej w 4, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE w 11, przy 2 remisach.
| Przedmiot | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZOFII NAŁKOWSKIEJ W KRAKOWIE | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 69,6% | 77,0% | 7,4 pkt proc. |
| geografia | 69,2% | 75,6% | 6,4 pkt proc. |
| język polski | 85% | 90,5% | 5,5 pkt proc. |
| język polski | 80,1% | 76,1% | 4,0 pkt proc. |
| język angielski | 82,9% | 78,9% | 4,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 7,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 37 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.