Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE vs TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 19757)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE

📍 Sochaczew | Zdawalność: 99,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 54 53,0% 🏆 Me: 55% · σ: 20,0% · Mo: 40% 511 1 42 26,4% Me: 26% · σ: 14,1% · Mo: 12% 2109 6
język angielski poziom podstawowy (M) 173 92,8% 🏆 Me: 95% · σ: 8,1% · Mo: 98% 293 1 79 72,6% Me: 82% · σ: 21,3% · Mo: 83% 2210 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 160 83,6% 🏆 Me: 88% · σ: 13,6% · Mo: 93% 299 1 66 53,8% Me: 54% · σ: 21,3% · Mo: 20% 3012 7
język angielski ustny (M) 172 86,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 862 2 78 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1202 5
język polski poziom podstawowy (M) 172 65,1% 🏆 Me: 65% · σ: 13,1% · Mo: 57% 836 1 80 46,0% Me: 47% · σ: 18,2% · Mo: 47% 3242 6
język polski ustny (M) 172 61,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2697 2 80 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3069 4
matematyka poziom podstawowy (M) 172 76,2% 🏆 Me: 82% · σ: 19,9% · Mo: 96% 406 1 80 52,0% Me: 53% · σ: 16,1% · Mo: 48% 1961 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 87 48,3% 🏆 Me: 46% · σ: 24,7% · Mo: 64% 373 1 11 3,3% Me: 2% · σ: 2,1% · Mo: 2% 2333 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 88,8%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE Różnica
matematyka 48,3% 3,3% 45,0 pkt proc.
język angielski 83,6% 53,8% 29,8 pkt proc.
geografia 53,0% 26,4% 26,6 pkt proc.
matematyka 76,2% 52,0% 24,3 pkt proc.
język angielski 92,8% 72,6% 20,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 11 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.