Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Sochaczew | Zdawalność: 99,4%
📍 Sochaczew | Zdawalność: 97,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 25 | 60,7% Me: 62% · σ: 17,8% · Mo: 58% | 191 | 1 | 21 | 30,8% Me: 23% · σ: 20,0% · Mo: 15% | 1212 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 26 | 52,7% Me: 56% · σ: 26,6% · Mo: 23% | 222 | 1 | 11 | 25,5% Me: 22% · σ: 14,1% · Mo: 22% | 877 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 173 | 92,8% Me: 95% · σ: 8,1% · Mo: 98% | 293 | 1 | 35 | 76,1% Me: 78% · σ: 20,1% · Mo: 73% | 1829 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 160 | 83,6% Me: 88% · σ: 13,6% · Mo: 93% | 299 | 1 | 27 | 62,4% Me: 67% · σ: 25,5% · Mo: 30% | 2097 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 86,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 862 | 2 | 35 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1062 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 172 | 65,1% Me: 65% · σ: 13,1% · Mo: 57% | 836 | 1 | 36 | 49,3% Me: 48% · σ: 13,9% · Mo: 48% | 2796 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 55 | 69,9% Me: 74% · σ: 18,7% · Mo: 77% | 130 | 1 | 5 | 31% Me: 43% · σ: 26,1% · Mo: 0% | 1493 | 4 |
| język polski ustny (M) | 172 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2697 | 2 | 35 | 63,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2471 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 172 | 76,2% Me: 82% · σ: 19,9% · Mo: 96% | 406 | 1 | 36 | 57,3% Me: 53% · σ: 20,7% · Mo: 52% | 1500 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 97,1%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 69,9% | 31% | 38,9 pkt proc. |
| biologia | 60,7% | 30,8% | 29,9 pkt proc. |
| chemia | 52,7% | 25,5% | 27,1 pkt proc. |
| język angielski | 83,6% | 62,4% | 21,3 pkt proc. |
| matematyka | 76,2% | 57,3% | 19,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 55 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.