Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW vs TECHNIKUM NR 1 W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 5 47,6% 🏆 Me: 57% · σ: 11,7% · Mo: 57% 686 1 9 35,2% Me: 37% · σ: 11,1% · Mo: -% 1329 3
język angielski poziom podstawowy (M) 96 84,1% 🏆 Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 97% 1052 1 74 75,4% Me: 81% · σ: 19,9% · Mo: 92% 1905 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 83 68,0% 🏆 Me: 72% · σ: 21,7% · Mo: 92% 1542 2 60 61,9% Me: 62,5% · σ: 26,0% · Mo: 83% 2152 4
język angielski ustny (M) 96 83,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1164 2 74 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2441 4
język polski poziom podstawowy (M) 96 65,3% 🏆 Me: 68% · σ: 12,7% · Mo: 68% 815 1 74 48,2% Me: 48% · σ: 15,1% · Mo: 48% 2949 5
język polski ustny (M) 96 73,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1284 1 74 59,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3033 3
matematyka poziom podstawowy (M) 96 62,8% 🏆 Me: 61% · σ: 19,7% · Mo: 52% 1124 1 74 51,4% Me: 51% · σ: 20,2% · Mo: 52% 2023 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 16 41,2% 🏆 Me: 41% · σ: 19,3% · Mo: 34% 585 1 17 19,3% Me: 8% · σ: 20,2% · Mo: 0% 1416 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 87,8%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW TECHNIKUM NR 1 W KNUROWIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W KNUROWIE, Z SIEDZIBĄ PRZY UL. 1 GO MAJA 21, 44-190 KNURÓW Różnica
matematyka 41,2% 19,3% 22,0 pkt proc.
język polski 65,3% 48,2% 17,1 pkt proc.
język polski 73,3% 59,3% 14,1 pkt proc.
geografia 47,6% 35,2% 12,4 pkt proc.
matematyka 62,8% 51,4% 11,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 17 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.