Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.A.J.CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH czy TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 19638)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.A.J.CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 98,6%

SZKOŁA B (RSPO: 48013)

TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 97,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 50 39,6% 🏆 Me: 36% · σ: 19,1% · Mo: 20% 845 2 23 36,7% Me: 35% · σ: 13,8% · Mo: 22% 968 3
chemia poziom rozszerzony (M) 37 34,2% 🏆 Me: 32% · σ: 23,1% · Mo: 13% 679 2 24 26,4% Me: 23% · σ: 20,0% · Mo: 3% 857 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 20 67,5% 🏆 Me: 68% · σ: 19,6% · Mo: 77% 59 1 27 11,7% Me: 7% · σ: 11,4% · Mo: 2% 811 4
geografia poziom rozszerzony (M) 63 47,5% 🏆 Me: 45% · σ: 20,5% · Mo: 30% 694 1 41 31,1% Me: 33% · σ: 13,0% · Mo: 13% 1659 4
historia poziom rozszerzony (M) 25 56% 🏆 Me: 62% · σ: 21,6% · Mo: 72% 372 2 6 38,7% Me: 35,5% · σ: 15,7% · Mo: 33% 856 4
język angielski poziom podstawowy (M) 216 89,5% 🏆 Me: 95% · σ: 14,8% · Mo: 97% 566 1 142 76,3% Me: 85% · σ: 23,4% · Mo: 97% 1796 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 182 79,5% 🏆 Me: 86% · σ: 19,4% · Mo: 97% 541 2 98 67,7% Me: 71,5% · σ: 23,3% · Mo: 93% 1572 4
język angielski ustny (M) 216 92,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 294 3 141 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1501 5
język polski poziom podstawowy (M) 217 66,4% 🏆 Me: 67% · σ: 16,2% · Mo: 65% 712 1 142 55,0% Me: 55% · σ: 14,0% · Mo: 58% 2049 3
język polski ustny (M) 217 80,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 639 2 142 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2090 5
matematyka poziom podstawowy (M) 217 72,6% 🏆 Me: 74% · σ: 18,8% · Mo: 68% 573 2 142 71,4% Me: 70% · σ: 18,1% · Mo: 96% 650 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 92 47,3% 🏆 Me: 47% · σ: 26,3% · Mo: 22% 403 1 86 27,4% Me: 23% · σ: 23,9% · Mo: 0% 1071 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.A.J.CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH ma wyższą zdawalność ogólną (98,6% vs 97,9%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.A.J.CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH wypada lepiej w 12, a TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.KS.A.J.CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.M. SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PUŁAWACH Różnica
fizyka 67,5% 11,7% 55,7 pkt proc.
matematyka 47,3% 27,4% 19,9 pkt proc.
historia 56% 38,7% 17,3 pkt proc.
geografia 47,5% 31,1% 16,4 pkt proc.
język polski 80,3% 66,5% 13,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 55,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 27 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.