Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE i TECHNIKUM EKONOMICZNE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wołomin | Zdawalność: 96,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 72 | 39,1% Me: 37% · σ: 18,2% · Mo: 25% | 1093 | 1 | 9 | 32,4% Me: 35% · σ: 10,7% · Mo: 35% | 1548 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 152 | 84,3% Me: 92% · σ: 16,6% · Mo: 92% | 1020 | 1 | 58 | 63,6% Me: 71% · σ: 24,4% · Mo: 77% | 3182 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 73,5% Me: 77% · σ: 20,4% · Mo: 97% | 1007 | 1 | 43 | 44,5% Me: 33% · σ: 30,2% · Mo: 10% | 3719 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 152 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2173 | 1 | 58 | 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3066 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 153 | 59,4% Me: 58% · σ: 13,5% · Mo: 53% | 1461 | 1 | 59 | 43,1% Me: 45% · σ: 15,7% · Mo: 30% | 3566 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 63 | 44,6% Me: 40% · σ: 25,1% · Mo: 37% | 913 | 1 | 7 | 4,6% Me: 3% · σ: 7,7% · Mo: 0% | 2251 | 5 |
| język polski ustny (M) | 153 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2241 | 1 | 59 | 47,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4093 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 153 | 67,3% Me: 68% · σ: 19,9% · Mo: 76% | 872 | 1 | 59 | 44,1% Me: 42% · σ: 20,0% · Mo: 22% | 2762 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 51 | 31,6% Me: 32% · σ: 22,8% · Mo: 4% | 907 | 1 | 6 | 14% Me: 8% · σ: 11,0% · Mo: 6% | 1750 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 72,9%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM EKONOMICZNE w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE | TECHNIKUM EKONOMICZNE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 44,6% | 4,6% | 40,0 pkt proc. |
| język angielski | 73,5% | 44,5% | 29,0 pkt proc. |
| matematyka | 67,3% | 44,1% | 23,3 pkt proc. |
| język angielski | 84,3% | 63,6% | 20,7 pkt proc. |
| język polski | 65,3% | 47,5% | 17,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 63 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.