Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PUL IM. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ W WOŁOMINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 19626)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE

📍 Wołomin | Zdawalność: 96,7%

SZKOŁA B (RSPO: 114250)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PUL IM. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ W WOŁOMINIE

📍 Wołomin | Zdawalność: 79,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 32 34,5% 🏆 Me: 26,5% · σ: 20,4% · Mo: 25% 1056 1 15 29,2% Me: 28% · σ: 18,2% · Mo: 7% 1294 3
chemia poziom rozszerzony (M) 18 30,6% 🏆 Me: 28% · σ: 20,7% · Mo: 7% 754 1 9 5,8% Me: 5% · σ: 3,7% · Mo: 3% 1248 3
fizyka poziom rozszerzony (M) 9 36,6% 🏆 Me: 30% · σ: 26,1% · Mo: 52% 479 1 9 13,9% Me: 5% · σ: 28,1% · Mo: 2% 787 2
geografia poziom rozszerzony (M) 72 39,1% 🏆 Me: 37% · σ: 18,2% · Mo: 25% 1093 1 98 25,2% Me: 20% · σ: 15,7% · Mo: 15% 2236 4
język angielski poziom podstawowy (M) 152 84,3% 🏆 Me: 92% · σ: 16,6% · Mo: 92% 1020 1 196 66,2% Me: 72,5% · σ: 23,9% · Mo: 83% 2912 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 133 73,5% 🏆 Me: 77% · σ: 20,4% · Mo: 97% 1007 1 147 55,2% Me: 62% · σ: 25,6% · Mo: 72% 2865 3
język angielski ustny (M) 152 75,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2173 1 196 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3471 5
język polski poziom podstawowy (M) 153 59,4% 🏆 Me: 58% · σ: 13,5% · Mo: 53% 1461 1 196 43,9% Me: 45% · σ: 17,7% · Mo: 47% 3486 4
język polski poziom rozszerzony (M) 63 44,6% 🏆 Me: 40% · σ: 25,1% · Mo: 37% 913 1 25 15,4% Me: 3% · σ: 19,3% · Mo: 0% 2008 3
język polski ustny (M) 153 65,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2241 1 196 36,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4486 7
matematyka poziom podstawowy (M) 153 67,3% 🏆 Me: 68% · σ: 19,9% · Mo: 76% 872 1 196 47,8% Me: 48% · σ: 21,0% · Mo: 54% 2361 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 51 31,6% 🏆 Me: 32% · σ: 22,8% · Mo: 4% 907 1 26 13,2% Me: 2% · σ: 19,7% · Mo: 0% 1800 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 79,1%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE wypada lepiej w 12, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PUL IM. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ W WOŁOMINIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W WOŁOMINIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PUL IM. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ W WOŁOMINIE Różnica
język polski 44,6% 15,4% 29,2 pkt proc.
język polski 65,3% 36,8% 28,5 pkt proc.
chemia 30,6% 5,8% 24,8 pkt proc.
fizyka 36,6% 13,9% 22,7 pkt proc.
matematyka 67,3% 47,8% 19,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 63 osób w szkole A i 25 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.