Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE i TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kutno | Zdawalność: 96,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 53,1% Me: 50% · σ: 19,5% · Mo: 45% | 504 | 3 | 38 | 31,1% Me: 24% · σ: 18,4% · Mo: 20% | 1662 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 27 | 58,6% Me: 62% · σ: 21,3% · Mo: 48% | 304 | 2 | 7 | 30,7% Me: 28% · σ: 22,7% · Mo: -% | 1027 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 150 | 84,1% Me: 92% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1049 | 2 | 110 | 65,9% Me: 77% · σ: 27,9% · Mo: 92% | 2949 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 120 | 75,6% Me: 79% · σ: 18,1% · Mo: 93% | 822 | 2 | 63 | 61,7% Me: 60% · σ: 21,4% · Mo: 25% | 2179 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 150 | 77,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1914 | 4 | 110 | 74,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2353 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 69,8% Me: 72% · σ: 13,1% · Mo: 78% | 441 | 1 | 110 | 58,3% Me: 58% · σ: 16,4% · Mo: 58% | 1597 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 49,1% Me: 51% · σ: 24,5% · Mo: 23% | 720 | 2 | 17 | 39,4% Me: 43% · σ: 20,5% · Mo: 0% | 1149 | 5 |
| język polski ustny (M) | 152 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1017 | 4 | 110 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1907 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 57,2% Me: 56% · σ: 19,9% · Mo: 56% | 1509 | 4 | 110 | 47,9% Me: 46% · σ: 23,1% · Mo: 54% | 2341 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 40,2% Me: 40% · σ: 21,5% · Mo: 2% | 621 | 3 | 24 | 10,5% Me: 5% · σ: 13,8% · Mo: 0% | 1950 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 76,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE | TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 40,2% | 10,5% | 29,7 pkt proc. |
| historia | 58,6% | 30,7% | 27,9 pkt proc. |
| geografia | 53,1% | 31,1% | 21,9 pkt proc. |
| język angielski | 84,1% | 65,9% | 18,2 pkt proc. |
| język angielski | 75,6% | 61,7% | 13,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 24 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.