Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE vs KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W KUTNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kutno | Zdawalność: 96,7%
📍 Kutno | Zdawalność: 89,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 24 | 52,1% Me: 50% · σ: 13,9% · Mo: 40% | 403 | 3 | 15 | 59,8% Me: 63% · σ: 23,2% · Mo: 85% | 208 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 22 | 40,5% Me: 35% · σ: 20,7% · Mo: 22% | 504 | 3 | 5 | 76,6% Me: 83% · σ: 13,4% · Mo: -% | 12 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 53,1% Me: 50% · σ: 19,5% · Mo: 45% | 504 | 3 | 5 | 55,2% Me: 52% · σ: 20,3% · Mo: -% | 437 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 150 | 84,1% Me: 92% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1049 | 2 | 28 | 77,1% Me: 89% · σ: 25,3% · Mo: 95% | 1719 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 120 | 75,6% Me: 79% · σ: 18,1% · Mo: 93% | 822 | 2 | 16 | 67,4% Me: 59,5% · σ: 25,7% · Mo: 97% | 1603 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 150 | 77,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1914 | 4 | 28 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1019 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 152 | 69,8% Me: 72% · σ: 13,1% · Mo: 78% | 441 | 1 | 28 | 65,9% Me: 63,5% · σ: 14,7% · Mo: 73% | 764 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 49,1% Me: 51% · σ: 24,5% · Mo: 23% | 720 | 2 | 8 | 40% Me: 34% · σ: 31,4% · Mo: -% | 1115 | 4 |
| język polski ustny (M) | 152 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1017 | 4 | 28 | 79,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 683 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 152 | 57,2% Me: 56% · σ: 19,9% · Mo: 56% | 1509 | 4 | 28 | 66,4% Me: 66% · σ: 27,0% · Mo: 46% | 920 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 17 | 40,2% Me: 40% · σ: 21,5% · Mo: 2% | 621 | 3 | 12 | 58,8% Me: 64% · σ: 23,0% · Mo: -% | 156 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 89,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE wypada lepiej w 4, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W KUTNIE w 7.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W KUTNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 40,5% | 76,6% | 36,1 pkt proc. |
| matematyka | 40,2% | 58,8% | 18,6 pkt proc. |
| matematyka | 57,2% | 66,4% | 9,2 pkt proc. |
| język polski | 49,1% | 40% | 9,1 pkt proc. |
| język angielski | 75,6% | 67,4% | 8,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 36,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.