Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE czy TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kutno | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 28 | 51,4% Me: 46% · σ: 25,8% · Mo: 10% | 256 | 1 | 5 | 4,6% Me: 5% · σ: 2,1% · Mo: 5% | 896 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 43 | 56,7% Me: 55% · σ: 19,4% · Mo: 52% | 382 | 1 | 38 | 31,1% Me: 24% · σ: 18,4% · Mo: 20% | 1662 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 18 | 60,4% Me: 60% · σ: 19,0% · Mo: 48% | 263 | 1 | 7 | 30,7% Me: 28% · σ: 22,7% · Mo: -% | 1027 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 170 | 92,0% Me: 97% · σ: 11,8% · Mo: 100% | 348 | 1 | 110 | 65,9% Me: 77% · σ: 27,9% · Mo: 92% | 2949 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 149 | 83,5% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 93% | 310 | 1 | 63 | 61,7% Me: 60% · σ: 21,4% · Mo: 25% | 2179 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 170 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 561 | 1 | 110 | 74,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2353 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 171 | 69,2% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 65% | 481 | 2 | 110 | 58,3% Me: 58% · σ: 16,4% · Mo: 58% | 1597 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 39 | 64,7% Me: 66% · σ: 18,9% · Mo: 40% | 222 | 1 | 17 | 39,4% Me: 43% · σ: 20,5% · Mo: 0% | 1149 | 5 |
| język polski ustny (M) | 171 | 82,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 472 | 1 | 110 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1907 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 171 | 76,8% Me: 82% · σ: 19,3% · Mo: 100% | 391 | 1 | 110 | 47,9% Me: 46% · σ: 23,1% · Mo: 54% | 2341 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 47,6% Me: 46% · σ: 24,5% · Mo: 18% | 394 | 2 | 24 | 10,5% Me: 5% · σ: 13,8% · Mo: 0% | 1950 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 76,4%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE | TECHNIKUM NR 3 W KUTNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 51,4% | 4,6% | 46,8 pkt proc. |
| matematyka | 47,6% | 10,5% | 37,1 pkt proc. |
| historia | 60,4% | 30,7% | 29,7 pkt proc. |
| matematyka | 76,8% | 47,9% | 28,9 pkt proc. |
| język angielski | 92,0% | 65,9% | 26,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.