Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "LICEUM W CHMURZE" W KUTNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 19391)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE

📍 Kutno | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 481852)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "LICEUM W CHMURZE" W KUTNIE

📍 Kutno | Zdawalność: 67,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 49 62,5% 🏆 Me: 62% · σ: 20,9% · Mo: 42% 156 1 11 20,5% Me: 13% · σ: 15,4% · Mo: 13% 1789 5
chemia poziom rozszerzony (M) 38 58,9% 🏆 Me: 61,5% · σ: 24,1% · Mo: 48% 129 2 5 12,8% Me: 8,5% · σ: 11,7% · Mo: -% 1149 5
geografia poziom rozszerzony (M) 43 56,7% 🏆 Me: 55% · σ: 19,4% · Mo: 52% 382 1 10 30,3% Me: 28,5% · σ: 18,3% · Mo: -% 1730 7
język angielski poziom podstawowy (M) 170 92,0% 🏆 Me: 97% · σ: 11,8% · Mo: 100% 348 1 62 78,8% Me: 92% · σ: 25,1% · Mo: 95% 1540 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 149 83,5% 🏆 Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 93% 310 1 48 72,8% Me: 82% · σ: 19,8% · Mo: 83% 1079 3
język angielski ustny (M) 170 89,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 561 1 61 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1045 3
język polski poziom podstawowy (M) 171 69,2% 🏆 Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 65% 481 2 63 55,5% Me: 57% · σ: 18,6% · Mo: 50% 1985 6
język polski poziom rozszerzony (M) 39 64,7% 🏆 Me: 66% · σ: 18,9% · Mo: 40% 222 1 16 24,2% Me: 24,5% · σ: 20,7% · Mo: 0% 1747 6
język polski ustny (M) 171 82,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 472 1 63 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 613 2
matematyka poziom podstawowy (M) 171 76,8% 🏆 Me: 82% · σ: 19,3% · Mo: 100% 391 1 64 36,6% Me: 33% · σ: 21,4% · Mo: 16% 3490 10
matematyka poziom rozszerzony (M) 83 47,6% 🏆 Me: 46% · σ: 24,5% · Mo: 18% 394 2 10 15% Me: 6% · σ: 18,4% · Mo: 4% 1686 6
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 57,9% 🏆 Me: 56% · σ: 17,0% · Mo: 54% 262 2 6 18,7% Me: 18% · σ: 3,6% · Mo: 16% 918 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 67,7%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE wypada lepiej w 12, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "LICEUM W CHMURZE" W KUTNIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "LICEUM W CHMURZE" W KUTNIE Różnica
chemia 58,9% 12,8% 46,2 pkt proc.
biologia 62,5% 20,5% 42,0 pkt proc.
język polski 64,7% 24,2% 40,5 pkt proc.
matematyka 76,8% 36,6% 40,2 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 57,9% 18,7% 39,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 32,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.