Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE vs PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "PASCAL" W KUTNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kutno | Zdawalność: 100%
📍 Kutno | Zdawalność: 77,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 170 | 92,0% Me: 97% · σ: 11,8% · Mo: 100% | 348 | 1 | 9 | 64,8% Me: 63% · σ: 12,2% · Mo: -% | 3062 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 149 | 83,5% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 93% | 310 | 1 | 6 | 50,8% Me: 46,5% · σ: 17,7% · Mo: -% | 3279 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 170 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 561 | 1 | 9 | 62,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3699 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 171 | 69,2% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 65% | 481 | 2 | 9 | 36,3% Me: 35% · σ: 19,6% · Mo: 57% | 4045 | 12 |
| język polski ustny (M) | 171 | 82,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 472 | 1 | 9 | 47,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4077 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 171 | 76,8% Me: 82% · σ: 19,3% · Mo: 100% | 391 | 1 | 9 | 59,1% Me: 56% · σ: 10,6% · Mo: 56% | 1353 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 77,8%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE wypada lepiej w 6, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "PASCAL" W KUTNIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "PASCAL" W KUTNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 82,3% | 47,8% | 34,5 pkt proc. |
| język polski | 69,2% | 36,3% | 32,9 pkt proc. |
| język angielski | 83,5% | 50,8% | 32,6 pkt proc. |
| język angielski | 92,0% | 64,8% | 27,3 pkt proc. |
| język angielski | 89,6% | 62,7% | 27,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 171 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.