Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 19391)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE

📍 Kutno | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 19425)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE

📍 Kutno | Zdawalność: 96,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 49 62,5% 🏆 Me: 62% · σ: 20,9% · Mo: 42% 156 1 24 52,1% Me: 50% · σ: 13,9% · Mo: 40% 403 3
chemia poziom rozszerzony (M) 38 58,9% 🏆 Me: 61,5% · σ: 24,1% · Mo: 48% 129 2 22 40,5% Me: 35% · σ: 20,7% · Mo: 22% 504 3
geografia poziom rozszerzony (M) 43 56,7% 🏆 Me: 55% · σ: 19,4% · Mo: 52% 382 1 38 53,1% Me: 50% · σ: 19,5% · Mo: 45% 504 3
historia poziom rozszerzony (M) 18 60,4% 🏆 Me: 60% · σ: 19,0% · Mo: 48% 263 1 27 58,6% Me: 62% · σ: 21,3% · Mo: 48% 304 2
język angielski poziom podstawowy (M) 170 92,0% 🏆 Me: 97% · σ: 11,8% · Mo: 100% 348 1 150 84,1% Me: 92% · σ: 18,8% · Mo: 95% 1049 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 149 83,5% 🏆 Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 93% 310 1 120 75,6% Me: 79% · σ: 18,1% · Mo: 93% 822 2
język angielski ustny (M) 170 89,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 561 1 150 77,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1914 4
język polski poziom podstawowy (M) 171 69,2% Me: 70% · σ: 12,6% · Mo: 65% 481 2 152 69,8% 🏆 Me: 72% · σ: 13,1% · Mo: 78% 441 1
język polski poziom rozszerzony (M) 39 64,7% 🏆 Me: 66% · σ: 18,9% · Mo: 40% 222 1 33 49,1% Me: 51% · σ: 24,5% · Mo: 23% 720 2
język polski ustny (M) 171 82,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 472 1 152 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1017 4
matematyka poziom podstawowy (M) 171 76,8% 🏆 Me: 82% · σ: 19,3% · Mo: 100% 391 1 152 57,2% Me: 56% · σ: 19,9% · Mo: 56% 1509 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 83 47,6% 🏆 Me: 46% · σ: 24,5% · Mo: 18% 394 2 17 40,2% Me: 40% · σ: 21,5% · Mo: 2% 621 3
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 57,9% Me: 56% · σ: 17,0% · Mo: 54% 262 2 24 57,9% 🏆 Me: 64% · σ: 22,3% · Mo: 50% 260 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,7%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE wypada lepiej w 11, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE w 2.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. J. H. DĄBROWSKIEGO W KUTNIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA W KUTNIE Różnica
matematyka 76,8% 57,2% 19,6 pkt proc.
chemia 58,9% 40,5% 18,4 pkt proc.
język polski 64,7% 49,1% 15,6 pkt proc.
język angielski 89,6% 77,4% 12,2 pkt proc.
biologia 62,5% 52,1% 10,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 171 osób w szkole A i 152 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.