Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W ŁAŃCUCIE i TECHNIKUM NR 3 IM. JANA INGLOTA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Łańcut | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 172 | 87,4% Me: 92% · σ: 14,3% · Mo: 97% | 757 | 1 | 29 | 56,3% Me: 57% · σ: 24,9% · Mo: 58% | 3815 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 149 | 74,5% Me: 80% · σ: 19,1% · Mo: 90% | 931 | 1 | 10 | 46,3% Me: 55% · σ: 24,4% · Mo: 58% | 3611 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 89,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 604 | 1 | 29 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2642 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 172 | 67,3% Me: 69% · σ: 14,5% · Mo: 77% | 629 | 1 | 29 | 37,3% Me: 40% · σ: 17,1% · Mo: 52% | 3987 | 5 |
| język polski ustny (M) | 172 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 415 | 1 | 29 | 45,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4230 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 172 | 68,8% Me: 72% · σ: 20,5% · Mo: 76% | 785 | 1 | 29 | 46,3% Me: 44% · σ: 17,9% · Mo: 44% | 2506 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 73 | 30,1% Me: 28% · σ: 21,0% · Mo: 6% | 966 | 1 | 8 | 2,2% Me: 0% · σ: 4,5% · Mo: 0% | 2370 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W ŁAŃCUCIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 69,0%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W ŁAŃCUCIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 IM. JANA INGLOTA w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W ŁAŃCUCIE | TECHNIKUM NR 3 IM. JANA INGLOTA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 83,3% | 45,0% | 38,3 pkt proc. |
| język angielski | 87,4% | 56,3% | 31,0 pkt proc. |
| język polski | 67,3% | 37,3% | 30,1 pkt proc. |
| język angielski | 74,5% | 46,3% | 28,2 pkt proc. |
| matematyka | 30,1% | 2,2% | 27,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 30,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 172 osób w szkole A i 29 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.