Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO i TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Limanowa | Zdawalność: 87,5%
📍 Limanowa | Zdawalność: 88,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 20 | 22,9% Me: 20% · σ: 10,5% · Mo: 17% | 2448 | 3 | 6 | 25,2% Me: 24,5% · σ: 9,2% · Mo: -% | 2240 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 14 | 28,1% Me: 25% · σ: 12,5% · Mo: 13% | 1077 | 2 | 8 | 17,5% Me: 14,5% · σ: 15,6% · Mo: 17% | 1207 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 184 | 72,4% Me: 78% · σ: 22,8% · Mo: 97% | 2233 | 2 | 116 | 65,4% Me: 70% · σ: 24,8% · Mo: 88% | 3009 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 156 | 58,5% Me: 58% · σ: 23,7% · Mo: 35% | 2517 | 3 | 67 | 52,5% Me: 55% · σ: 27,1% · Mo: 35% | 3144 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 183 | 83,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1160 | 2 | 115 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2059 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 184 | 56,7% Me: 57% · σ: 15,1% · Mo: 45% | 1827 | 2 | 116 | 53,4% Me: 53% · σ: 14,5% · Mo: 50% | 2260 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 84 | 36,0% Me: 31% · σ: 28,0% · Mo: 0% | 1291 | 3 | 9 | 34,9% Me: 29% · σ: 26,7% · Mo: 0% | 1335 | 4 |
| język polski ustny (M) | 184 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1182 | 2 | 116 | 65,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2211 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 184 | 51,0% Me: 50% · σ: 21,8% · Mo: 52% | 2056 | 3 | 116 | 49,5% Me: 50% · σ: 16,9% · Mo: 50% | 2184 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 33 | 23,2% Me: 6% · σ: 29,0% · Mo: 2% | 1233 | 2 | 12 | 10,3% Me: 7% · σ: 9,8% · Mo: 2% | 1961 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 87,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ w 1.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO | TECHNIKUM IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W LIMANOWEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 23,2% | 10,3% | 12,8 pkt proc. |
| historia | 28,1% | 17,5% | 10,6 pkt proc. |
| język polski | 74,4% | 65,5% | 8,9 pkt proc. |
| język angielski | 83,8% | 76,4% | 7,4 pkt proc. |
| język angielski | 72,4% | 65,4% | 7,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.