Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO vs ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 26606)

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM

📍 Limanowa | Zdawalność: 80,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 76 24,0% 🏆 Me: 21% · σ: 13,3% · Mo: 12% 1595 3 22 22,9% Me: 15% · σ: 19,0% · Mo: 15% 1656 4
język angielski poziom podstawowy (M) 184 72,4% 🏆 Me: 78% · σ: 22,8% · Mo: 97% 2233 2 152 58,2% Me: 57,5% · σ: 25,3% · Mo: 95% 3664 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 156 58,5% 🏆 Me: 58% · σ: 23,7% · Mo: 35% 2517 3 73 53,5% Me: 53% · σ: 27,5% · Mo: 15% 3045 4
język angielski ustny (M) 183 83,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1160 2 152 68,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3054 5
język polski poziom podstawowy (M) 184 56,7% 🏆 Me: 57% · σ: 15,1% · Mo: 45% 1827 2 152 56,2% Me: 57% · σ: 16,9% · Mo: 45% 1891 3
język polski poziom rozszerzony (M) 84 36,0% Me: 31% · σ: 28,0% · Mo: 0% 1291 3 10 43,7% 🏆 Me: 46% · σ: 20,3% · Mo: 46% 955 2
język polski ustny (M) 184 74,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1182 2 152 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1632 3
matematyka poziom podstawowy (M) 184 51,0% 🏆 Me: 50% · σ: 21,8% · Mo: 52% 2056 3 152 47,9% Me: 44% · σ: 21,2% · Mo: 30% 2346 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 33 23,2% 🏆 Me: 6% · σ: 29,0% · Mo: 2% 1233 2 22 8,5% Me: 3% · σ: 13,0% · Mo: 0% 2058 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (87,5% vs 80,3%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO wypada lepiej w 8, a ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM w 1.

Największe różnice

Przedmiot ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - TECHNIKUM Różnica
język angielski 83,8% 68,6% 15,2 pkt proc.
matematyka 23,2% 8,5% 14,6 pkt proc.
język angielski 72,4% 58,2% 14,2 pkt proc.
język polski 36,0% 43,7% 7,7 pkt proc.
język angielski 58,5% 53,5% 5,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), geografia poziom rozszerzony (M), historia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 183 osób w szkole A i 152 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.