Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO czy CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W LIMANOWEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Limanowa | Zdawalność: 87,5%
📍 Limanowa | Zdawalność: 16,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 20 | 22,9% Me: 20% · σ: 10,5% · Mo: 17% | 2448 | 3 | 7 | 21,9% Me: 20% · σ: 20,8% · Mo: 20% | 2528 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 184 | 72,4% Me: 78% · σ: 22,8% · Mo: 97% | 2233 | 2 | 12 | 38,9% Me: 23% · σ: 26,0% · Mo: 17% | 4464 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 183 | 83,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1160 | 2 | 12 | 59,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3911 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 184 | 56,7% Me: 57% · σ: 15,1% · Mo: 45% | 1827 | 2 | 12 | 24,9% Me: 22,5% · σ: 14,9% · Mo: -% | 4468 | 6 |
| język polski ustny (M) | 184 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1182 | 2 | 12 | 45,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4211 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 184 | 51,0% Me: 50% · σ: 21,8% · Mo: 52% | 2056 | 3 | 12 | 27,3% Me: 20% · σ: 19,8% · Mo: 20% | 4037 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (87,5% vs 16,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO wypada lepiej w 6, a CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W LIMANOWEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LIMANOWEJ - IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO | CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W LIMANOWEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 72,4% | 38,9% | 33,5 pkt proc. |
| język polski | 56,7% | 24,9% | 31,8 pkt proc. |
| język polski | 74,4% | 45,3% | 29,1 pkt proc. |
| język angielski | 83,8% | 59,7% | 24,1 pkt proc. |
| matematyka | 51,0% | 27,3% | 23,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 70,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 184 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.