Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. KOMBATANTÓW ZIEMI LUBAŃSKIEJ W LUBANIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Lubań | Zdawalność: 100%
📍 Lubań | Zdawalność: 70%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 38 | 79,1% Me: 87% · σ: 21,5% · Mo: 95% | 1512 | 2 | 30 | 68,5% Me: 73% · σ: 24,0% · Mo: 93% | 2661 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 28 | 67,7% Me: 68,5% · σ: 19,7% · Mo: 67% | 1568 | 2 | 23 | 52,2% Me: 42% · σ: 22,0% · Mo: 23% | 3170 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 38 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1474 | 2 | 30 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2007 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 38 | 60,8% Me: 56% · σ: 15,0% · Mo: 45% | 1297 | 1 | 31 | 45,5% Me: 50% · σ: 19,0% · Mo: 53% | 3310 | 4 |
| język polski ustny (M) | 38 | 83,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 381 | 2 | 30 | 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1640 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 38 | 61,6% Me: 60% · σ: 18,9% · Mo: 52% | 1189 | 1 | 31 | 39,4% Me: 36% · σ: 19,0% · Mo: 20% | 3243 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 70%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. KOMBATANTÓW ZIEMI LUBAŃSKIEJ W LUBANIU w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. ADAMA MICKIEWICZA W LUBANIU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. KOMBATANTÓW ZIEMI LUBAŃSKIEJ W LUBANIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 61,6% | 39,4% | 22,3 pkt proc. |
| język angielski | 67,7% | 52,2% | 15,5 pkt proc. |
| język polski | 60,8% | 45,5% | 15,3 pkt proc. |
| język polski | 83,9% | 70,3% | 13,6 pkt proc. |
| język angielski | 79,1% | 68,5% | 10,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 30,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 38 osób w szkole A i 31 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.