Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 6 W BYDGOSZCZY vs TECHNIKUM NR 1 WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W NAKLE NAD NOTECIĄ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Nakło nad Notecią | Zdawalność: 82,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 47 | 35,3% Me: 35% · σ: 17,9% · Mo: 18% | 1320 | 13 | 36 | 34,3% Me: 29% · σ: 18,3% · Mo: 20% | 1396 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 97 | 79,9% Me: 88% · σ: 19,1% · Mo: 90% | 1437 | 20 | 105 | 73,8% Me: 85% · σ: 23,4% · Mo: 87% | 2075 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 81 | 69,9% Me: 77% · σ: 23,8% · Mo: 97% | 1343 | 23 | 75 | 66,6% Me: 75% · σ: 23,3% · Mo: 95% | 1683 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 96 | 82,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1263 | 12 | 104 | 68,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3116 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 96 | 54,7% Me: 53% · σ: 15,0% · Mo: 52% | 2076 | 24 | 107 | 54,9% Me: 57% · σ: 17,6% · Mo: 67% | 2063 | 3 |
| język polski ustny (M) | 96 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 341 | 2 | 106 | 59,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3037 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 96 | 67,5% Me: 64% · σ: 17,4% · Mo: 60% | 859 | 11 | 107 | 50,2% Me: 50% · σ: 21,6% · Mo: 40% | 2128 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 16 | 33% Me: 29% · σ: 26,4% · Mo: 12% | 866 | 9 | 17 | 12,9% Me: 8% · σ: 14,0% · Mo: 8% | 1811 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 6 W BYDGOSZCZY ma wyższą zdawalność ogólną (99,0% vs 82,1%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 6 W BYDGOSZCZY wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W NAKLE NAD NOTECIĄ w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 6 W BYDGOSZCZY | TECHNIKUM NR 1 WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W NAKLE NAD NOTECIĄ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 84,6% | 59,2% | 25,4 pkt proc. |
| matematyka | 33% | 12,9% | 20,1 pkt proc. |
| matematyka | 67,5% | 50,2% | 17,4 pkt proc. |
| język angielski | 82,9% | 68,1% | 14,8 pkt proc. |
| język angielski | 79,9% | 73,8% | 6,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 96 osób w szkole A i 106 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.