Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHEŁMNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 18998)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE

📍 Chełm | Zdawalność: 99,3%

SZKOŁA B (RSPO: 5098)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHEŁMNIE

📍 Chełmno | Zdawalność: 94,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 49 52,1% 🏆 Me: 52% · σ: 18,1% · Mo: 27% 405 1 38 39,1% Me: 37% · σ: 21,9% · Mo: 15% 860 1
chemia poziom rozszerzony (M) 37 40,6% 🏆 Me: 38% · σ: 20,4% · Mo: 38% 498 1 23 38,2% Me: 30% · σ: 25,7% · Mo: 20% 565 1
geografia poziom rozszerzony (M) 42 66,0% 🏆 Me: 69% · σ: 14,6% · Mo: 77% 182 1 41 42,0% Me: 37% · σ: 18,6% · Mo: 43% 946 1
historia poziom rozszerzony (M) 11 66,2% 🏆 Me: 72% · σ: 21,1% · Mo: 72% 144 1 6 53,8% Me: 49% · σ: 25,3% · Mo: 30% 431 1
język angielski poziom podstawowy (M) 146 90,8% 🏆 Me: 95% · σ: 10,9% · Mo: 95% 452 1 134 83,3% Me: 90% · σ: 17,6% · Mo: 97% 1109 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 116 79,9% 🏆 Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 95% 510 1 102 75,7% Me: 80% · σ: 18,5% · Mo: 93% 809 1
język angielski ustny (M) 146 97,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 53 1 134 77,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1902 1
język polski poziom podstawowy (M) 149 64,0% 🏆 Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 58% 946 1 134 60,7% Me: 62% · σ: 14,6% · Mo: 47% 1304 1
język polski poziom rozszerzony (M) 21 70,5% 🏆 Me: 83% · σ: 25,1% · Mo: 97% 115 2 24 36% Me: 38,5% · σ: 23,8% · Mo: 43% 1287 1
język polski ustny (M) 149 97,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 9 1 134 67,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2031 1
matematyka poziom podstawowy (M) 149 78,6% 🏆 Me: 82% · σ: 16,4% · Mo: 92% 321 1 134 61,2% Me: 60% · σ: 21,0% · Mo: 52% 1209 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 75 46,8% 🏆 Me: 50% · σ: 23,5% · Mo: 60% 420 1 20 39,3% Me: 35% · σ: 20,6% · Mo: 18% 646 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 7 69,1% 🏆 Me: 74% · σ: 15,4% · Mo: -% 108 1 13 18,2% Me: 10% · σ: 17,8% · Mo: 8% 928 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 94,0%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE wypada lepiej w 13, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHEŁMNIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHEŁMNIE Różnica
wiedza o społeczeństwie 69,1% 18,2% 51,0 pkt proc.
język polski 70,5% 36% 34,5 pkt proc.
język polski 97,2% 67,0% 30,1 pkt proc.
geografia 66,0% 42,0% 24,0 pkt proc.
język angielski 97,5% 77,6% 19,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M), język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 51,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 13 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.