Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE vs TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Chełm | Zdawalność: 99,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 49 | 52,1% Me: 52% · σ: 18,1% · Mo: 27% | 405 | 1 | 7 | 21,4% Me: 17% · σ: 14,6% · Mo: -% | 1737 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 66,0% Me: 69% · σ: 14,6% · Mo: 77% | 182 | 1 | 39 | 25,7% Me: 22% · σ: 15,8% · Mo: 18% | 2181 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 146 | 90,8% Me: 95% · σ: 10,9% · Mo: 95% | 452 | 1 | 110 | 63,5% Me: 65% · σ: 25,6% · Mo: 92% | 3194 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 116 | 79,9% Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 95% | 510 | 1 | 70 | 50,7% Me: 48% · σ: 23,5% · Mo: 23% | 3283 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 146 | 97,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 53 | 1 | 110 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2368 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 149 | 64,0% Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 58% | 946 | 1 | 112 | 46,6% Me: 48% · σ: 17,2% · Mo: 40% | 3168 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 21 | 70,5% Me: 83% · σ: 25,1% · Mo: 97% | 115 | 2 | 6 | 37,2% Me: 38,5% · σ: 28,1% · Mo: -% | 1251 | 4 |
| język polski ustny (M) | 149 | 97,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 9 | 1 | 112 | 87,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 169 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 149 | 78,6% Me: 82% · σ: 16,4% · Mo: 92% | 321 | 1 | 112 | 59,6% Me: 58% · σ: 16,1% · Mo: 60% | 1315 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 75 | 46,8% Me: 50% · σ: 23,5% · Mo: 60% | 420 | 1 | 22 | 12,6% Me: 5% · σ: 18,0% · Mo: 0% | 1825 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 88,4%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE | TECHNIKUM EKONOMICZNE NR 3 W CHEŁMIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 66,0% | 25,7% | 40,3 pkt proc. |
| matematyka | 46,8% | 12,6% | 34,2 pkt proc. |
| język polski | 70,5% | 37,2% | 33,4 pkt proc. |
| biologia | 52,1% | 21,4% | 30,6 pkt proc. |
| język angielski | 79,9% | 50,7% | 29,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 42 osób w szkole A i 39 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.