Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. DR. JADWIGI MŁODOWSKIEJ W CHEŁMIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 18998)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE

📍 Chełm | Zdawalność: 99,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 49 52,1% 🏆 Me: 52% · σ: 18,1% · Mo: 27% 405 1 35 32,5% Me: 35% · σ: 9,8% · Mo: 35% 1133 3
geografia poziom rozszerzony (M) 42 66,0% 🏆 Me: 69% · σ: 14,6% · Mo: 77% 182 1 30 49,4% Me: 55% · σ: 18,3% · Mo: 23% 623 2
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 16 80,5% 🏆 Me: 82% · σ: 8,9% · Mo: 72% 145 1 32 67% Me: 69% · σ: 15,8% · Mo: 65% 379 3
język angielski poziom podstawowy (M) 146 90,8% 🏆 Me: 95% · σ: 10,9% · Mo: 95% 452 1 149 83,0% Me: 88% · σ: 16,6% · Mo: 97% 1142 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 116 79,9% 🏆 Me: 87% · σ: 17,6% · Mo: 95% 510 1 95 67,6% Me: 68% · σ: 16,7% · Mo: 65% 1574 3
język angielski ustny (M) 146 97,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 53 1 149 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 261 3
język polski poziom podstawowy (M) 149 64,0% 🏆 Me: 65% · σ: 13,3% · Mo: 58% 946 1 150 54,3% Me: 53% · σ: 13,6% · Mo: 53% 2127 3
język polski poziom rozszerzony (M) 21 70,5% 🏆 Me: 83% · σ: 25,1% · Mo: 97% 115 2 36 58,8% Me: 67,5% · σ: 25,5% · Mo: 57% 368 3
język polski ustny (M) 149 97,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 9 1 150 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 481 4
matematyka poziom podstawowy (M) 149 78,6% 🏆 Me: 82% · σ: 16,4% · Mo: 92% 321 1 150 58,4% Me: 56% · σ: 13,6% · Mo: 56% 1420 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 75 46,8% 🏆 Me: 50% · σ: 23,5% · Mo: 60% 420 1 15 21,1% Me: 14% · σ: 16,3% · Mo: 12% 1328 4
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 7 69,1% 🏆 Me: 74% · σ: 15,4% · Mo: -% 108 1 11 27,5% Me: 24% · σ: 11,3% · Mo: 24% 801 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. DR. JADWIGI MŁODOWSKIEJ W CHEŁMIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE wypada lepiej w 12, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. DR. JADWIGI MŁODOWSKIEJ W CHEŁMIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W CHEŁMIE IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. DR. JADWIGI MŁODOWSKIEJ W CHEŁMIE Różnica
wiedza o społeczeństwie 69,1% 27,5% 41,7 pkt proc.
matematyka 46,8% 21,1% 25,7 pkt proc.
matematyka 78,6% 58,4% 20,2 pkt proc.
biologia 52,1% 32,5% 19,5 pkt proc.
geografia 66,0% 49,4% 16,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 11 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.