Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GDYNI i X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NAUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Gdynia | Zdawalność: 99,1%
📍 Gdynia | Zdawalność: 98,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 47 | 54,9% Me: 57% · σ: 21,9% · Mo: 27% | 323 | 6 | 40 | 62,6% Me: 64% · σ: 17,3% · Mo: 62% | 154 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 35 | 42,5% Me: 47% · σ: 22,2% · Mo: 55% | 442 | 7 | 21 | 49,2% Me: 42,5% · σ: 23,3% · Mo: 37% | 288 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 18 | 34,1% Me: 33,5% · σ: 19,2% · Mo: 20% | 530 | 8 | 24 | 45,0% Me: 44,5% · σ: 25,3% · Mo: 18% | 348 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 64 | 53,9% Me: 55% · σ: 18,7% · Mo: 55% | 473 | 7 | 26 | 72,5% Me: 73,5% · σ: 14,4% · Mo: 85% | 82 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 66,2% Me: 64% · σ: 10,3% · Mo: 50% | 31 | 2 | 10 | 63% Me: 65% · σ: 20,8% · Mo: 58% | 40 | 3 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 33 | 84,4% Me: 85% · σ: 9,0% · Mo: 83% | 61 | 4 | 18 | 86,9% Me: 90% · σ: 8,4% · Mo: 93% | 24 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 218 | 93,1% Me: 95% · σ: 8,4% · Mo: 97% | 269 | 7 | 130 | 94,3% Me: 97% · σ: 6,9% · Mo: 98% | 188 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 168 | 82,3% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 97% | 364 | 9 | 108 | 86,9% Me: 92% · σ: 13,3% · Mo: 95% | 179 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 218 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 662 | 10 | 130 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 155 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 218 | 66,4% Me: 67% · σ: 15,6% · Mo: 58% | 714 | 7 | 130 | 68,2% Me: 70% · σ: 13,1% · Mo: 65% | 568 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 67 | 49,1% Me: 51,5% · σ: 27,7% · Mo: 3% | 723 | 5 | 39 | 47,6% Me: 49% · σ: 24,4% · Mo: 29% | 784 | 6 |
| język polski ustny (M) | 218 | 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1754 | 14 | 130 | 81,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 542 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 217 | 78,3% Me: 82% · σ: 16,2% · Mo: 88% | 331 | 6 | 130 | 81,0% Me: 86% · σ: 16,2% · Mo: 90% | 234 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 79 | 45,6% Me: 42% · σ: 23,2% · Mo: 34% | 451 | 6 | 63 | 52,5% Me: 54% · σ: 22,1% · Mo: 54% | 269 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 18 | 57,1% Me: 55% · σ: 22,4% · Mo: 54% | 272 | 4 | 13 | 66,6% Me: 68% · σ: 17,7% · Mo: -% | 130 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GDYNI ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 98,5%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GDYNI wypada lepiej w 2, a X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NAUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ w 13.
| Przedmiot | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GDYNI | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NAUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 53,9% | 72,5% | 18,6 pkt proc. |
| język polski | 69,4% | 81,4% | 11,9 pkt proc. |
| fizyka | 34,1% | 45,0% | 11,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 57,1% | 66,6% | 9,5 pkt proc. |
| biologia | 54,9% | 62,6% | 7,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 64 osób w szkole A i 26 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.