Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 W BOLESŁAWCU i TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 18924)

TECHNIKUM NR 4 W BOLESŁAWCU

📍 Bolesławiec | Zdawalność: 92,1%

SZKOŁA B (RSPO: 19604)

TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU

📍 Bolesławiec | Zdawalność: 95%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 13 28,8% Me: 25% · σ: 12,8% · Mo: -% 1845 5 8 31,1% 🏆 Me: 34% · σ: 11,3% · Mo: 38% 1657 3
język angielski poziom podstawowy (M) 98 81,1% 🏆 Me: 85% · σ: 16,6% · Mo: 77% 1326 5 20 73,7% Me: 82% · σ: 20,0% · Mo: 85% 2084 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 75 67,3% Me: 72% · σ: 23,5% · Mo: 92% 1605 5 10 73,8% 🏆 Me: 73% · σ: 18,1% · Mo: 87% 985 3
język angielski ustny (M) 97 89,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 562 3 20 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2624 8
język polski poziom podstawowy (M) 101 59,8% 🏆 Me: 58% · σ: 13,3% · Mo: 55% 1401 5 20 54,0% Me: 57,5% · σ: 15,9% · Mo: 68% 2176 8
język polski ustny (M) 101 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 770 5 20 81,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 568 3
matematyka poziom podstawowy (M) 101 58,3% Me: 58% · σ: 19,9% · Mo: 54% 1426 5 20 69,6% 🏆 Me: 78% · σ: 20,3% · Mo: 80% 746 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 40 15,9% Me: 6% · σ: 19,2% · Mo: 0% 1617 6 9 16,4% 🏆 Me: 12% · σ: 15,3% · Mo: 6% 1593 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU ma wyższą zdawalność ogólną (95% vs 92,1%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W BOLESŁAWCU wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 W BOLESŁAWCU TECHNIKUM NR 2 W BOLESŁAWCU Różnica
język angielski 89,6% 72,0% 17,6 pkt proc.
matematyka 58,3% 69,6% 11,3 pkt proc.
język angielski 81,1% 73,7% 7,4 pkt proc.
język angielski 67,3% 73,8% 6,4 pkt proc.
język polski 59,8% 54,0% 5,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 97 osób w szkole A i 20 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.