Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE i TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Sochaczew | Zdawalność: 88,8%
📍 Sochaczew | Zdawalność: 90,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 26,4% Me: 26% · σ: 14,1% · Mo: 12% | 2109 | 6 | 38 | 20,8% Me: 17,5% · σ: 13,4% · Mo: 13% | 2615 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 79 | 72,6% Me: 82% · σ: 21,3% · Mo: 83% | 2210 | 4 | 86 | 67,9% Me: 73% · σ: 22,4% · Mo: 85% | 2734 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 66 | 53,8% Me: 54% · σ: 21,3% · Mo: 20% | 3012 | 7 | 65 | 53,8% Me: 55% · σ: 24,5% · Mo: 45% | 3008 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 78 | 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1202 | 5 | 86 | 76,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2014 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 80 | 46,0% Me: 47% · σ: 18,2% · Mo: 47% | 3242 | 6 | 86 | 45,6% Me: 44% · σ: 13,1% · Mo: 42% | 3297 | 7 |
| język polski ustny (M) | 80 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3069 | 4 | 86 | 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3178 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 80 | 52,0% Me: 53% · σ: 16,1% · Mo: 48% | 1961 | 4 | 86 | 54,6% Me: 56% · σ: 15,8% · Mo: 62% | 1703 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 3,3% Me: 2% · σ: 2,1% · Mo: 2% | 2333 | 3 | 37 | 6,7% Me: 4% · σ: 8,9% · Mo: 2% | 2169 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (90,7% vs 88,8%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE w 2, przy 1 remisach.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE | TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 83,4% | 76,7% | 6,7 pkt proc. |
| geografia | 26,4% | 20,8% | 5,6 pkt proc. |
| język angielski | 72,6% | 67,9% | 4,7 pkt proc. |
| matematyka | 3,3% | 6,7% | 3,4 pkt proc. |
| matematyka | 52,0% | 54,6% | 2,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 6,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 78 osób w szkole A i 86 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.