Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sochaczew | Zdawalność: 88,8%
📍 Sochaczew | Zdawalność: 83,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 26,4% Me: 26% · σ: 14,1% · Mo: 12% | 2109 | 6 | 13 | 31% Me: 27% · σ: 17,1% · Mo: -% | 1666 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 79 | 72,6% Me: 82% · σ: 21,3% · Mo: 83% | 2210 | 4 | 41 | 66,5% Me: 80% · σ: 28,3% · Mo: 82% | 2884 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 66 | 53,8% Me: 54% · σ: 21,3% · Mo: 20% | 3012 | 7 | 26 | 63,2% Me: 67,5% · σ: 27,1% · Mo: 90% | 2020 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 78 | 83,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1202 | 5 | 41 | 66,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3297 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 80 | 46,0% Me: 47% · σ: 18,2% · Mo: 47% | 3242 | 6 | 42 | 52,7% Me: 53% · σ: 12,7% · Mo: 48% | 2362 | 4 |
| język polski ustny (M) | 80 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3069 | 4 | 42 | 54,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3549 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 80 | 52,0% Me: 53% · σ: 16,1% · Mo: 48% | 1961 | 4 | 42 | 49,1% Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 38% | 2225 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (88,8% vs 83,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 83,4% | 66,6% | 16,9 pkt proc. |
| język angielski | 53,8% | 63,2% | 9,4 pkt proc. |
| język polski | 46,0% | 52,7% | 6,7 pkt proc. |
| język angielski | 72,6% | 66,5% | 6,1 pkt proc. |
| geografia | 26,4% | 31% | 4,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 78 osób w szkole A i 41 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.