Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE vs TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 35 76,1% 🏆 Me: 78% · σ: 20,1% · Mo: 73% 1829 3 86 67,9% Me: 73% · σ: 22,4% · Mo: 85% 2734 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 27 62,4% 🏆 Me: 67% · σ: 25,5% · Mo: 30% 2097 4 65 53,8% Me: 55% · σ: 24,5% · Mo: 45% 3008 6
język angielski ustny (M) 35 84,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1062 3 86 76,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2014 8
język polski poziom podstawowy (M) 36 49,3% 🏆 Me: 48% · σ: 13,9% · Mo: 48% 2796 5 86 45,6% Me: 44% · σ: 13,1% · Mo: 42% 3297 7
język polski ustny (M) 35 63,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2471 1 86 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3178 5
matematyka poziom podstawowy (M) 36 57,3% 🏆 Me: 53% · σ: 20,7% · Mo: 52% 1500 2 86 54,6% Me: 56% · σ: 15,8% · Mo: 62% 1703 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 90,7%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE TECHNIKUM IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE Różnica
język angielski 62,4% 53,8% 8,5 pkt proc.
język angielski 76,1% 67,9% 8,1 pkt proc.
język angielski 84,8% 76,7% 8,1 pkt proc.
język polski 63,5% 58,0% 5,5 pkt proc.
język polski 49,3% 45,6% 3,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 8,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 27 osób w szkole A i 65 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.