Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA B (RSPO: 19757)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE

📍 Sochaczew | Zdawalność: 99,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 21 30,8% Me: 23% · σ: 20,0% · Mo: 15% 1212 2 25 60,7% 🏆 Me: 62% · σ: 17,8% · Mo: 58% 191 1
chemia poziom rozszerzony (M) 11 25,5% Me: 22% · σ: 14,1% · Mo: 22% 877 2 26 52,7% 🏆 Me: 56% · σ: 26,6% · Mo: 23% 222 1
język angielski poziom podstawowy (M) 35 76,1% Me: 78% · σ: 20,1% · Mo: 73% 1829 3 173 92,8% 🏆 Me: 95% · σ: 8,1% · Mo: 98% 293 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 27 62,4% Me: 67% · σ: 25,5% · Mo: 30% 2097 4 160 83,6% 🏆 Me: 88% · σ: 13,6% · Mo: 93% 299 1
język angielski ustny (M) 35 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1062 3 172 86,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 862 2
język polski poziom podstawowy (M) 36 49,3% Me: 48% · σ: 13,9% · Mo: 48% 2796 5 172 65,1% 🏆 Me: 65% · σ: 13,1% · Mo: 57% 836 1
język polski poziom rozszerzony (M) 5 31% Me: 43% · σ: 26,1% · Mo: 0% 1493 4 55 69,9% 🏆 Me: 74% · σ: 18,7% · Mo: 77% 130 1
język polski ustny (M) 35 63,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2471 1 172 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2697 2
matematyka poziom podstawowy (M) 36 57,3% Me: 53% · σ: 20,7% · Mo: 52% 1500 2 172 76,2% 🏆 Me: 82% · σ: 19,9% · Mo: 96% 406 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 97,1%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE w 8.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SOCHACZEWIE Różnica
język polski 31% 69,9% 38,9 pkt proc.
biologia 30,8% 60,7% 29,9 pkt proc.
chemia 25,5% 52,7% 27,1 pkt proc.
język angielski 62,4% 83,6% 21,3 pkt proc.
matematyka 57,3% 76,2% 19,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 2,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 38,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 55 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.