Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE i TECHNIKUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NR 1 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 130727)

TECHNIKUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NR 1 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE

📍 Sochaczew | Zdawalność: 54,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 35 76,1% 🏆 Me: 78% · σ: 20,1% · Mo: 73% 1829 3 24 68,9% Me: 78% · σ: 27,3% · Mo: 73% 2609 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 27 62,4% 🏆 Me: 67% · σ: 25,5% · Mo: 30% 2097 4 20 51,8% Me: 50% · σ: 28,1% · Mo: 82% 3205 9
język angielski ustny (M) 35 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1062 3 24 87,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 787 1
język polski poziom podstawowy (M) 36 49,3% 🏆 Me: 48% · σ: 13,9% · Mo: 48% 2796 5 24 45% Me: 42% · σ: 12,1% · Mo: 32% 3357 9
język polski ustny (M) 35 63,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2471 1 24 60% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2922 3
matematyka poziom podstawowy (M) 36 57,3% 🏆 Me: 53% · σ: 20,7% · Mo: 52% 1500 2 24 36,5% Me: 28% · σ: 21,3% · Mo: 14% 3500 8

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (97,1% vs 54,2%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NR 1 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. BOHATERÓW WALK NAD BZURĄ 1939 R. W SOCHACZEWIE TECHNIKUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NR 1 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE Różnica
matematyka 57,3% 36,5% 20,8 pkt proc.
język angielski 62,4% 51,8% 10,6 pkt proc.
język angielski 76,1% 68,9% 7,1 pkt proc.
język polski 49,3% 45% 4,3 pkt proc.
język polski 63,5% 60% 3,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), chemia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 43,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 36 osób w szkole A i 24 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.