Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 18912)

TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE

📍 Sochaczew | Zdawalność: 83,3%

SZKOŁA B (RSPO: 18910)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE

📍 Sochaczew | Zdawalność: 95,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 13 31% Me: 27% · σ: 17,1% · Mo: -% 1666 3 27 38,5% 🏆 Me: 38% · σ: 15,7% · Mo: 20% 1127 2
język angielski poziom podstawowy (M) 41 66,5% Me: 80% · σ: 28,3% · Mo: 82% 2884 8 68 78,4% 🏆 Me: 85% · σ: 19,4% · Mo: 92% 1587 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 26 63,2% 🏆 Me: 67,5% · σ: 27,1% · Mo: 90% 2020 2 60 63,1% Me: 65% · σ: 21,5% · Mo: 83% 2027 3
język angielski ustny (M) 41 66,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3297 11 68 84,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1123 4
język polski poziom podstawowy (M) 42 52,7% Me: 53% · σ: 12,7% · Mo: 48% 2362 4 68 61,4% 🏆 Me: 65% · σ: 17,7% · Mo: 52% 1233 2
język polski ustny (M) 42 54,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3549 8 68 52,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3750 9
matematyka poziom podstawowy (M) 42 49,1% Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 38% 2225 6 68 51,1% 🏆 Me: 50% · σ: 15,3% · Mo: 36% 2046 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,6% vs 83,3%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 2, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE w 5.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE Różnica
język angielski 66,6% 84,2% 17,6 pkt proc.
język angielski 66,5% 78,4% 11,9 pkt proc.
język polski 52,7% 61,4% 8,7 pkt proc.
geografia 31% 38,5% 7,5 pkt proc.
matematyka 49,1% 51,1% 2,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 12,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 41 osób w szkole A i 68 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.