Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE i SOCHACZEWSKA SZKOŁA REALNA - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Sochaczew | Zdawalność: 95,6%
📍 Sochaczew | Zdawalność: 67,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 38,5% Me: 38% · σ: 15,7% · Mo: 20% | 1127 | 2 | 8 | 30,4% Me: 23% · σ: 18,3% · Mo: -% | 1719 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 68 | 78,4% Me: 85% · σ: 19,4% · Mo: 92% | 1587 | 2 | 28 | 62,5% Me: 71,5% · σ: 29,2% · Mo: 88% | 3304 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 60 | 63,1% Me: 65% · σ: 21,5% · Mo: 83% | 2027 | 3 | 21 | 46,8% Me: 53% · σ: 28,6% · Mo: 12% | 3574 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 68 | 84,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1123 | 4 | 28 | 77,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1923 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 68 | 61,4% Me: 65% · σ: 17,7% · Mo: 52% | 1233 | 2 | 28 | 45,1% Me: 39% · σ: 19,3% · Mo: 72% | 3347 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 21 | 40,9% Me: 40% · σ: 18,1% · Mo: 51% | 1085 | 2 | 9 | 35,2% Me: 34% · σ: 17,4% · Mo: -% | 1323 | 3 |
| język polski ustny (M) | 68 | 52,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3750 | 9 | 28 | 55,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3395 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 68 | 51,1% Me: 50% · σ: 15,3% · Mo: 36% | 2046 | 5 | 28 | 35,2% Me: 33% · σ: 17,4% · Mo: 18% | 3595 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,6% vs 67,9%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 7, a SOCHACZEWSKA SZKOŁA REALNA - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE | SOCHACZEWSKA SZKOŁA REALNA - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 IM. MJR. FELIKSA KOZUBOWSKIEGO W SOCHACZEWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 63,1% | 46,8% | 16,4 pkt proc. |
| język polski | 61,4% | 45,1% | 16,3 pkt proc. |
| matematyka | 51,1% | 35,2% | 15,9 pkt proc. |
| język angielski | 78,4% | 62,5% | 15,9 pkt proc. |
| geografia | 38,5% | 30,4% | 8,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 60 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.