Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Sochaczew | Zdawalność: 95,6%
📍 Sochaczew | Zdawalność: 81,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 38,5% Me: 38% · σ: 15,7% · Mo: 20% | 1127 | 2 | 5 | 30,6% Me: 35% · σ: 10,1% · Mo: -% | 1702 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 68 | 78,4% Me: 85% · σ: 19,4% · Mo: 92% | 1587 | 2 | 21 | 68,3% Me: 68% · σ: 23,0% · Mo: 68% | 2691 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 60 | 63,1% Me: 65% · σ: 21,5% · Mo: 83% | 2027 | 3 | 16 | 54% Me: 47% · σ: 26,2% · Mo: 33% | 2990 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 68 | 84,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1123 | 4 | 21 | 77,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1915 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 68 | 61,4% Me: 65% · σ: 17,7% · Mo: 52% | 1233 | 2 | 21 | 54,8% Me: 55% · σ: 14,2% · Mo: 47% | 2075 | 3 |
| język polski ustny (M) | 68 | 52,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3750 | 9 | 21 | 57,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3281 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 68 | 51,1% Me: 50% · σ: 15,3% · Mo: 36% | 2046 | 5 | 21 | 41,2% Me: 44% · σ: 16,2% · Mo: 48% | 3056 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,6% vs 81,0%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 6, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE w 1.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. IGNACEGO WŁODZIMIERZA GARBOLEWSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SOCHACZEWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 78,4% | 68,3% | 10,1 pkt proc. |
| matematyka | 51,1% | 41,2% | 9,9 pkt proc. |
| język angielski | 63,1% | 54% | 9,1 pkt proc. |
| geografia | 38,5% | 30,6% | 7,9 pkt proc. |
| język angielski | 84,2% | 77,4% | 6,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 68 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.