Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE i TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Sochaczew | Zdawalność: 95,6%
📍 Sochaczew | Zdawalność: 83,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 38,5% Me: 38% · σ: 15,7% · Mo: 20% | 1127 | 2 | 13 | 31% Me: 27% · σ: 17,1% · Mo: -% | 1666 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 68 | 78,4% Me: 85% · σ: 19,4% · Mo: 92% | 1587 | 2 | 41 | 66,5% Me: 80% · σ: 28,3% · Mo: 82% | 2884 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 60 | 63,1% Me: 65% · σ: 21,5% · Mo: 83% | 2027 | 3 | 26 | 63,2% Me: 67,5% · σ: 27,1% · Mo: 90% | 2020 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 68 | 84,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1123 | 4 | 41 | 66,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3297 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 68 | 61,4% Me: 65% · σ: 17,7% · Mo: 52% | 1233 | 2 | 42 | 52,7% Me: 53% · σ: 12,7% · Mo: 48% | 2362 | 4 |
| język polski ustny (M) | 68 | 52,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3750 | 9 | 42 | 54,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3549 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 68 | 51,1% Me: 50% · σ: 15,3% · Mo: 36% | 2046 | 5 | 42 | 49,1% Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 38% | 2225 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE ma wyższą zdawalność ogólną (95,6% vs 83,3%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE w 2.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ IM. JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 84,2% | 66,6% | 17,6 pkt proc. |
| język angielski | 78,4% | 66,5% | 11,9 pkt proc. |
| język polski | 61,4% | 52,7% | 8,7 pkt proc. |
| geografia | 38,5% | 31% | 7,5 pkt proc. |
| matematyka | 51,1% | 49,1% | 2,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 68 osób w szkole A i 41 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.