Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: NIEPUBLICZNE TECHNIKUM W ANDRYCHOWIE ZDZ W KATOWICACH vs CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Andrychów | Zdawalność: 70%
📍 Andrychów | Zdawalność: 92,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 20 | 66,8% Me: 78% · σ: 25,1% · Mo: 32% | 2857 | 3 | 125 | 74,3% Me: 83% · σ: 20,9% · Mo: 95% | 2014 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 11 | 49,1% Me: 45% · σ: 25,4% · Mo: 32% | 3408 | 5 | 83 | 59,7% Me: 67% · σ: 23,9% · Mo: 75% | 2394 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 20 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1045 | 2 | 125 | 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2424 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 20 | 48,1% Me: 48,5% · σ: 11,5% · Mo: 50% | 2960 | 5 | 127 | 59,8% Me: 60% · σ: 14,5% · Mo: 57% | 1408 | 3 |
| język polski ustny (M) | 20 | 48,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4027 | 4 | 127 | 61,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2676 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 20 | 38,6% Me: 40% · σ: 20,5% · Mo: 52% | 3318 | 4 | 127 | 56,4% Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 80% | 1567 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,1% vs 70%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, NIEPUBLICZNE TECHNIKUM W ANDRYCHOWIE ZDZ W KATOWICACH wypada lepiej w 1, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE w 5.
| Przedmiot | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM W ANDRYCHOWIE ZDZ W KATOWICACH | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 38,6% | 56,4% | 17,8 pkt proc. |
| język polski | 48,6% | 61,9% | 13,2 pkt proc. |
| język polski | 48,1% | 59,8% | 11,7 pkt proc. |
| język angielski | 85,0% | 73,5% | 11,5 pkt proc. |
| język angielski | 49,1% | 59,7% | 10,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 22,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 127 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.