Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 18731)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU

📍 Inowrocław | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 21855)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU

📍 Inowrocław | Zdawalność: 99,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 42 47,8% Me: 47% · σ: 19,6% · Mo: 58% 549 2 52 58,2% 🏆 Me: 62,5% · σ: 18,8% · Mo: 65% 246 1
chemia poziom rozszerzony (M) 40 49,6% 🏆 Me: 52,5% · σ: 19,1% · Mo: 30% 280 1 51 47,1% Me: 45% · σ: 21,2% · Mo: 32% 333 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 8 27,5% Me: 21,5% · σ: 22,5% · Mo: -% 626 3 7 36,1% 🏆 Me: 37% · σ: 24,2% · Mo: -% 488 1
geografia poziom rozszerzony (M) 50 51,7% 🏆 Me: 51,5% · σ: 17,2% · Mo: 37% 550 1 24 48,0% Me: 46,5% · σ: 23,1% · Mo: 22% 674 3
historia poziom rozszerzony (M) 7 71,6% 🏆 Me: 65% · σ: 16,3% · Mo: -% 79 1 23 64,9% Me: 62% · σ: 22,4% · Mo: 100% 164 2
informatyka poziom rozszerzony (M) 9 48,9% Me: 44% · σ: 26,9% · Mo: 30% 139 2 19 60,2% 🏆 Me: 66% · σ: 24,5% · Mo: 66% 57 1
język angielski poziom podstawowy (M) 184 90,5% 🏆 Me: 95% · σ: 12,6% · Mo: 97% 481 1 166 89,0% Me: 93% · σ: 13,1% · Mo: 98% 611 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 155 83,0% 🏆 Me: 87% · σ: 15,1% · Mo: 95% 330 1 86 81,5% Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 88% 406 2
język angielski ustny (M) 183 91,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 400 1 166 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 477 2
język polski poziom podstawowy (M) 183 68,9% Me: 68% · σ: 11,0% · Mo: 67% 506 2 167 69,2% 🏆 Me: 68% · σ: 12,6% · Mo: 72% 476 1
język polski poziom rozszerzony (M) 36 47,4% Me: 49% · σ: 26,6% · Mo: 3% 795 2 23 52,3% 🏆 Me: 51% · σ: 20,3% · Mo: 34% 595 1
język polski ustny (M) 183 98,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4 1 167 96,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 10 2
matematyka poziom podstawowy (M) 183 80,9% 🏆 Me: 84% · σ: 15,3% · Mo: 88% 241 1 167 77,9% Me: 80% · σ: 16,3% · Mo: 100% 346 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 100 53,1% Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 58% 253 2 50 58,6% 🏆 Me: 60% · σ: 22,9% · Mo: 52% 161 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 20 75,1% 🏆 Me: 80% · σ: 15,7% · Mo: 72% 49 1 31 71,9% Me: 76% · σ: 17,1% · Mo: 78% 81 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU wypada lepiej w 9, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU w 6.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KASPROWICZA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W INOWROCŁAWIU Różnica
informatyka 48,9% 60,2% 11,3 pkt proc.
biologia 47,8% 58,2% 10,4 pkt proc.
fizyka 27,5% 36,1% 8,6 pkt proc.
historia 71,6% 64,9% 6,7 pkt proc.
matematyka 53,1% 58,6% 5,5 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 11,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.