Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W INOWROCŁAWIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Inowrocław | Zdawalność: 100%
📍 Inowrocław | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 50 | 51,7% Me: 51,5% · σ: 17,2% · Mo: 37% | 550 | 1 | 8 | 48,4% Me: 57% · σ: 17,3% · Mo: 57% | 650 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 184 | 90,5% Me: 95% · σ: 12,6% · Mo: 97% | 481 | 1 | 14 | 68,3% Me: 65% · σ: 17,7% · Mo: 63% | 2691 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 155 | 83,0% Me: 87% · σ: 15,1% · Mo: 95% | 330 | 1 | 5 | 72% Me: 80% · σ: 22,6% · Mo: -% | 1134 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 183 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 400 | 1 | 14 | 68,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3120 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 183 | 68,9% Me: 68% · σ: 11,0% · Mo: 67% | 506 | 2 | 17 | 23,9% Me: 23% · σ: 16,1% · Mo: 5% | 4487 | 13 |
| język polski ustny (M) | 183 | 98,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4 | 1 | 14 | 85,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 312 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 183 | 80,9% Me: 84% · σ: 15,3% · Mo: 88% | 241 | 1 | 14 | 62% Me: 63% · σ: 9,2% · Mo: 60% | 1169 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU wypada lepiej w 7, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W INOWROCŁAWIU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ W INOWROCŁAWIU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W INOWROCŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 68,9% | 23,9% | 45,0 pkt proc. |
| język angielski | 91,4% | 68,1% | 23,3 pkt proc. |
| język angielski | 90,5% | 68,3% | 22,3 pkt proc. |
| matematyka | 80,9% | 62% | 18,9 pkt proc. |
| język polski | 98,3% | 85,1% | 13,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 183 osób w szkole A i 17 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.