Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 233 | 93,6% Me: 97% · σ: 7,7% · Mo: 98% | 228 | 1 | 5 | 88,2% Me: 88% · σ: 6,7% · Mo: 88% | 688 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 232 | 95,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 162 | 1 | 5 | 86,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 857 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 234 | 73,3% Me: 75% · σ: 12,7% · Mo: 78% | 205 | 1 | 5 | 52,8% Me: 52% · σ: 6,7% · Mo: 52% | 2347 | 8 |
| język polski ustny (M) | 234 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 331 | 2 | 5 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 452 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 234 | 85,1% Me: 88% · σ: 13,3% · Mo: 98% | 132 | 1 | 5 | 45,6% Me: 50% · σ: 11,1% · Mo: -% | 2593 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU wypada lepiej w 5, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK" W KALISZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 85,1% | 45,6% | 39,5 pkt proc. |
| język polski | 73,3% | 52,8% | 20,5 pkt proc. |
| język angielski | 95,0% | 86,6% | 8,4 pkt proc. |
| język angielski | 93,6% | 88,2% | 5,4 pkt proc. |
| język polski | 84,8% | 82,6% | 2,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 234 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.