Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU i TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 71 | 63,7% Me: 67% · σ: 21,0% · Mo: 83% | 138 | 1 | 7 | 25,3% Me: 15% · σ: 15,8% · Mo: -% | 1515 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 60 | 58,2% Me: 58% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 346 | 1 | 17 | 31,1% Me: 27% · σ: 11,3% · Mo: 20% | 1657 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 233 | 93,6% Me: 97% · σ: 7,7% · Mo: 98% | 228 | 1 | 147 | 84,6% Me: 90% · σ: 15,4% · Mo: 93% | 991 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 187 | 85,3% Me: 89% · σ: 13,7% · Mo: 92% | 226 | 1 | 115 | 73,3% Me: 77% · σ: 18,5% · Mo: 75% | 1023 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 232 | 95,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 162 | 1 | 147 | 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1500 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 234 | 73,3% Me: 75% · σ: 12,7% · Mo: 78% | 205 | 1 | 149 | 60,7% Me: 60% · σ: 13,6% · Mo: 55% | 1309 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 68 | 58,7% Me: 64,5% · σ: 26,3% · Mo: 71% | 370 | 1 | 21 | 42,7% Me: 37% · σ: 23,1% · Mo: 14% | 1003 | 4 |
| język polski ustny (M) | 234 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 331 | 2 | 149 | 76,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1008 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 234 | 85,1% Me: 88% · σ: 13,3% · Mo: 98% | 132 | 1 | 149 | 62,2% Me: 62% · σ: 21,7% · Mo: 62% | 1155 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 150 | 56,4% Me: 56% · σ: 24,0% · Mo: 82% | 201 | 1 | 56 | 20,5% Me: 14% · σ: 18,6% · Mo: 2% | 1356 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,0%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU | TECHNIKUM IM. ŚW. JÓZEFA W KALISZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 63,7% | 25,3% | 38,4 pkt proc. |
| matematyka | 56,4% | 20,5% | 35,9 pkt proc. |
| geografia | 58,2% | 31,1% | 27,0 pkt proc. |
| matematyka | 85,1% | 62,2% | 22,9 pkt proc. |
| język polski | 58,7% | 42,7% | 16,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 38,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.