Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
📍 Kalisz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 71 | 63,7% Me: 67% · σ: 21,0% · Mo: 83% | 138 | 1 | 71 | 38,3% Me: 37% · σ: 17,8% · Mo: 18% | 892 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 58 | 77,2% Me: 79% · σ: 18,2% · Mo: 92% | 9 | 1 | 33 | 40,0% Me: 40% · σ: 18,4% · Mo: 35% | 516 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 62,1% Me: 67% · σ: 23,6% · Mo: 78% | 101 | 1 | 11 | 28,6% Me: 15% · σ: 24,2% · Mo: 7% | 611 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 60 | 58,2% Me: 58% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 346 | 1 | 88 | 44,2% Me: 44% · σ: 18,0% · Mo: 35% | 837 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 15 | 63,3% Me: 70% · σ: 26,4% · Mo: 35% | 199 | 1 | 17 | 49,1% Me: 40% · σ: 23,5% · Mo: 27% | 563 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 233 | 93,6% Me: 97% · σ: 7,7% · Mo: 98% | 228 | 1 | 197 | 83,6% Me: 88% · σ: 15,0% · Mo: 98% | 1087 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 187 | 85,3% Me: 89% · σ: 13,7% · Mo: 92% | 226 | 1 | 157 | 71,7% Me: 77% · σ: 20,7% · Mo: 93% | 1169 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 232 | 95,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 162 | 1 | 197 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1874 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 234 | 73,3% Me: 75% · σ: 12,7% · Mo: 78% | 205 | 1 | 197 | 63,6% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 73% | 1005 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 68 | 58,7% Me: 64,5% · σ: 26,3% · Mo: 71% | 370 | 1 | 69 | 51,1% Me: 54% · σ: 25,0% · Mo: 60% | 644 | 3 |
| język polski ustny (M) | 234 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 331 | 2 | 197 | 71,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1435 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 234 | 85,1% Me: 88% · σ: 13,3% · Mo: 98% | 132 | 1 | 197 | 65,2% Me: 66% · σ: 16,7% · Mo: 50% | 990 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 150 | 56,4% Me: 56% · σ: 24,0% · Mo: 82% | 201 | 1 | 60 | 21,5% Me: 16% · σ: 17,6% · Mo: 6% | 1310 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU wypada lepiej w 13, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALISZU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KALISZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 77,2% | 40,0% | 37,2 pkt proc. |
| matematyka | 56,4% | 21,5% | 34,9 pkt proc. |
| fizyka | 62,1% | 28,6% | 33,5 pkt proc. |
| biologia | 63,7% | 38,3% | 25,3 pkt proc. |
| matematyka | 85,1% | 65,2% | 19,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 58 osób w szkole A i 33 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.