Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PSZCZYNIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 vs TECHNIKUM NR 3 W PSZCZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Pszczyna | Zdawalność: 98,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 38 | 31,8% Me: 27% · σ: 17,3% · Mo: 20% | 1158 | 2 | 27 | 16,8% Me: 15% · σ: 6,3% · Mo: 12% | 2077 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 44,6% Me: 40% · σ: 20,4% · Mo: -% | 357 | 1 | 18 | 5,6% Me: 5% · σ: 3,9% · Mo: 3% | 887 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 57 | 44,8% Me: 45% · σ: 13,9% · Mo: 33% | 816 | 2 | 14 | 20,4% Me: 18% · σ: 10,5% · Mo: 18% | 2644 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 148 | 84,3% Me: 92% · σ: 16,8% · Mo: 95% | 1029 | 2 | 156 | 66,8% Me: 72,5% · σ: 24,9% · Mo: 90% | 2862 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 134 | 70,2% Me: 77% · σ: 19,2% · Mo: 83% | 1323 | 2 | 103 | 56,0% Me: 60% · σ: 25,0% · Mo: 80% | 2781 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 148 | 85,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 974 | 2 | 153 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3109 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 149 | 65,0% Me: 65% · σ: 13,4% · Mo: 72% | 853 | 2 | 156 | 49,2% Me: 50% · σ: 16,8% · Mo: 42% | 2811 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 29 | 48,3% Me: 49% · σ: 14,7% · Mo: 43% | 758 | 2 | 10 | 19,7% Me: 3% · σ: 25,0% · Mo: 3% | 1887 | 4 |
| język polski ustny (M) | 149 | 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1600 | 2 | 154 | 50,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3935 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 149 | 68,1% Me: 68% · σ: 19,5% · Mo: 66% | 826 | 2 | 156 | 42,6% Me: 40% · σ: 19,3% · Mo: 34% | 2928 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 46 | 33,5% Me: 29% · σ: 23,5% · Mo: 22% | 847 | 2 | 19 | 9,6% Me: 4% · σ: 13,8% · Mo: 0% | 2010 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PSZCZYNIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (98,0% vs 80,3%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PSZCZYNIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 3 W PSZCZYNIE w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PSZCZYNIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 | TECHNIKUM NR 3 W PSZCZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 44,6% | 5,6% | 39,0 pkt proc. |
| język polski | 48,3% | 19,7% | 28,6 pkt proc. |
| matematyka | 68,1% | 42,6% | 25,5 pkt proc. |
| geografia | 44,8% | 20,4% | 24,4 pkt proc. |
| matematyka | 33,5% | 9,6% | 23,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 18 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.