Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. MARYNARZY WOJSK OCHRONY POGRANICZA W GDAŃSKU i ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH I MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO XII SPORTOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W GDAŃSKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Gdańsk | Zdawalność: 85,2%
📍 Gdańsk | Zdawalność: 86,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 45 | 25,3% Me: 20% · σ: 14,9% · Mo: 15% | 1514 | 28 | 21 | 30,6% Me: 27% · σ: 20,6% · Mo: 12% | 1227 | 24 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 67 | 23,9% Me: 22% · σ: 13,3% · Mo: 22% | 2354 | 38 | 38 | 34,3% Me: 30% · σ: 15,1% · Mo: 27% | 1391 | 26 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 13 | 30,9% Me: 28% · σ: 14,2% · Mo: 28% | 1021 | 21 | 6 | 24% Me: 19% · σ: 15,6% · Mo: 13% | 1154 | 25 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 200 | 73,4% Me: 80% · σ: 22,2% · Mo: 88% | 2135 | 38 | 83 | 72,3% Me: 80% · σ: 22,5% · Mo: 85% | 2244 | 39 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 169 | 55,4% Me: 55% · σ: 23,3% · Mo: 82% | 2850 | 44 | 59 | 58,9% Me: 60% · σ: 20,1% · Mo: 82% | 2481 | 40 |
| język angielski ustny (M) | 199 | 76,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2052 | 37 | 82 | 72,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2543 | 43 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 205 | 48,1% Me: 48% · σ: 15,1% · Mo: 45% | 2957 | 35 | 87 | 47,9% Me: 47% · σ: 14,7% · Mo: 42% | 2993 | 37 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 41 | 24,2% Me: 17% · σ: 24,6% · Mo: 0% | 1749 | 29 | 11 | 25% Me: 29% · σ: 20,3% · Mo: 0% | 1721 | 28 |
| język polski ustny (M) | 204 | 57,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3242 | 38 | 87 | 64,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2300 | 24 |
| język rosyjski poziom rozszerzony (M) | 8 | 91,2% Me: 94% · σ: 6,1% · Mo: 95% | 40 | 1 | 7 | 90,9% Me: 92% · σ: 4,9% · Mo: -% | 42 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 205 | 44,0% Me: 41% · σ: 18,4% · Mo: 36% | 2766 | 36 | 88 | 55,8% Me: 55% · σ: 22,2% · Mo: 46% | 1611 | 24 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 17% Me: 7% · σ: 24,4% · Mo: 2% | 1544 | 24 | 23 | 22,3% Me: 18% · σ: 19,2% · Mo: 0% | 1264 | 19 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH I MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO XII SPORTOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W GDAŃSKU ma wyższą zdawalność ogólną (86,2% vs 85,2%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. MARYNARZY WOJSK OCHRONY POGRANICZA W GDAŃSKU wypada lepiej w 5, a ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH I MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO XII SPORTOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W GDAŃSKU w 7.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. MARYNARZY WOJSK OCHRONY POGRANICZA W GDAŃSKU | ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH I MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO XII SPORTOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W GDAŃSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44,0% | 55,8% | 11,7 pkt proc. |
| geografia | 23,9% | 34,3% | 10,4 pkt proc. |
| język polski | 57,5% | 64,7% | 7,3 pkt proc. |
| historia | 30,9% | 24% | 6,9 pkt proc. |
| matematyka | 17% | 22,3% | 5,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 11,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 205 osób w szkole A i 88 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.