Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 3 W WEJHEROWIE vs TECHNIKUM NR 2 W WEJHEROWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 18253)

TECHNIKUM NR 3 W WEJHEROWIE

📍 Wejherowo | Zdawalność: 86,5%

SZKOŁA B (RSPO: 30200)

TECHNIKUM NR 2 W WEJHEROWIE

📍 Wejherowo | Zdawalność: 64,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 39 65,6% 🏆 Me: 77% · σ: 26,3% · Mo: 87% 2988 5 139 64,1% Me: 70% · σ: 26,1% · Mo: 88% 3126 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 9 69,2% 🏆 Me: 77% · σ: 19,5% · Mo: 68% 1425 3 77 57,8% Me: 62% · σ: 25,1% · Mo: 17% 2606 5
język angielski ustny (M) 39 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3870 7 137 62,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3720 6
język polski poziom podstawowy (M) 38 48,0% Me: 50% · σ: 12,6% · Mo: 52% 2971 6 141 51,0% 🏆 Me: 55% · σ: 17,8% · Mo: 55% 2566 5
język polski ustny (M) 38 57,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3229 7 138 62,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2641 5
matematyka poziom podstawowy (M) 39 54,8% 🏆 Me: 58% · σ: 16,6% · Mo: 54% 1684 4 140 37,1% Me: 32% · σ: 19,2% · Mo: 20% 3448 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 3 W WEJHEROWIE ma wyższą zdawalność ogólną (86,5% vs 64,5%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W WEJHEROWIE wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NR 2 W WEJHEROWIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 3 W WEJHEROWIE TECHNIKUM NR 2 W WEJHEROWIE Różnica
matematyka 54,8% 37,1% 17,7 pkt proc.
język angielski 69,2% 57,8% 11,4 pkt proc.
język polski 57,6% 62,2% 4,6 pkt proc.
język polski 48,0% 51,0% 3,0 pkt proc.
język angielski 60,2% 62,4% 2,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 39 osób w szkole A i 140 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.