Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Pułtusk | Zdawalność: 94,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 7 | 17,3% Me: 17% · σ: 2,8% · Mo: 17% | 2040 | 3 | 17 | 34,5% Me: 33% · σ: 9,7% · Mo: 27% | 1055 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 35 | 77,5% Me: 85% · σ: 18,4% · Mo: 93% | 1676 | 3 | 37 | 78% Me: 85% · σ: 18,2% · Mo: 97% | 1624 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 29 | 60,9% Me: 63% · σ: 19,0% · Mo: 45% | 2268 | 2 | 29 | 58,7% Me: 58% · σ: 23,3% · Mo: 38% | 2496 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 35 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1288 | 2 | 37 | 61,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3804 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 35 | 53,1% Me: 52% · σ: 14,9% · Mo: 48% | 2297 | 2 | 37 | 51,6% Me: 48% · σ: 17,1% · Mo: 42% | 2487 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 54,7% Me: 57% · σ: 20,8% · Mo: 57% | 499 | 3 | 12 | 73,9% Me: 77% · σ: 14,3% · Mo: 86% | 73 | 1 |
| język polski ustny (M) | 35 | 81,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 547 | 2 | 37 | 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1392 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 35 | 43,1% Me: 42% · σ: 17,4% · Mo: 32% | 2864 | 4 | 37 | 62,2% Me: 60% · σ: 24,2% · Mo: 26% | 1159 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU ma wyższą zdawalność ogólną (94,6% vs 82,9%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE wypada lepiej w 4, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU w 4.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. 13 PUŁKU PIECHOTY W PUŁTUSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 82,7% | 61,2% | 21,6 pkt proc. |
| język polski | 54,7% | 73,9% | 19,2 pkt proc. |
| matematyka | 43,1% | 62,2% | 19,0 pkt proc. |
| biologia | 17,3% | 34,5% | 17,2 pkt proc. |
| język polski | 81,3% | 72,3% | 9,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 11,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 35 osób w szkole A i 37 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.