Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 2 IM. STEFANA BANACHA W JAROSŁAWIU vs TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 18143)

TECHNIKUM NR 2 IM. STEFANA BANACHA W JAROSŁAWIU

📍 Jarosław | Zdawalność: 90,8%

SZKOŁA B (RSPO: 18066)

TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU

📍 Jarosław | Zdawalność: 81,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 19 35,9% 🏆 Me: 33% · σ: 16,5% · Mo: 18% 1281 2 59 30,8% Me: 27% · σ: 14,6% · Mo: 25% 1689 4
język angielski poziom podstawowy (M) 110 69,7% 🏆 Me: 78% · σ: 25,4% · Mo: 97% 2533 6 88 58,8% Me: 60% · σ: 24,6% · Mo: 50% 3613 13
język angielski poziom rozszerzony (M) 72 61,7% 🏆 Me: 68% · σ: 24,9% · Mo: 68% 2191 5 45 48,2% Me: 40% · σ: 21,9% · Mo: 37% 3472 12
język angielski ustny (M) 109 83,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1180 5 87 60,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3823 15
język polski poziom podstawowy (M) 109 55,8% Me: 55% · σ: 15,9% · Mo: 63% 1938 11 88 57,0% 🏆 Me: 58% · σ: 14,7% · Mo: 63% 1791 9
język polski ustny (M) 109 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1776 12 88 71,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1489 9
matematyka poziom podstawowy (M) 109 62,1% 🏆 Me: 64% · σ: 20,4% · Mo: 90% 1165 5 88 47,5% Me: 48% · σ: 20,1% · Mo: 52% 2386 10
matematyka poziom rozszerzony (M) 43 16,9% Me: 12% · σ: 16,3% · Mo: 6% 1552 7 5 30,4% 🏆 Me: 26% · σ: 19,3% · Mo: 26% 950 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 IM. STEFANA BANACHA W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (90,8% vs 81,6%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 IM. STEFANA BANACHA W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU w 3.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 IM. STEFANA BANACHA W JAROSŁAWIU TECHNIKUM NR 3 W JAROSŁAWIU Różnica
język angielski 83,6% 60,8% 22,8 pkt proc.
matematyka 62,1% 47,5% 14,6 pkt proc.
matematyka 16,9% 30,4% 13,5 pkt proc.
język angielski 61,7% 48,2% 13,4 pkt proc.
język angielski 69,7% 58,8% 10,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 109 osób w szkole A i 87 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.