Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU i PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 18065)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU

📍 Jarosław | Zdawalność: 96,3%

SZKOŁA B (RSPO: 265145)

PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU

📍 Jarosław | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
historia poziom rozszerzony (M) 14 65,8% 🏆 Me: 69% · σ: 23,0% · Mo: 65% 152 1 8 42,8% Me: 38,5% · σ: 16,6% · Mo: 60% 742 3
język angielski poziom podstawowy (M) 190 84,9% 🏆 Me: 92% · σ: 16,5% · Mo: 93% 953 3 35 79,0% Me: 90% · σ: 22,3% · Mo: 97% 1518 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 172 74,0% Me: 82% · σ: 20,9% · Mo: 93% 968 4 22 78,7% 🏆 Me: 87,5% · σ: 20,3% · Mo: 87% 600 1
język angielski ustny (M) 190 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 404 3 34 96,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 106 1
język polski poziom podstawowy (M) 190 70,6% 🏆 Me: 70% · σ: 12,8% · Mo: 75% 377 1 35 66,2% Me: 67% · σ: 12,5% · Mo: 55% 735 3
język polski poziom rozszerzony (M) 46 61,3% 🏆 Me: 66% · σ: 24,2% · Mo: 66% 302 1 10 60,1% Me: 70% · σ: 26,2% · Mo: 80% 332 2
język polski ustny (M) 190 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 441 3 35 88,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 160 1
matematyka poziom podstawowy (M) 190 67,1% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 94% 877 2 35 68,4% 🏆 Me: 68% · σ: 20,6% · Mo: 68% 805 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 98 30,0% Me: 27% · σ: 22,0% · Mo: 0% 969 4 11 40,7% 🏆 Me: 44% · σ: 21,4% · Mo: 38% 600 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 8 52,2% 🏆 Me: 55% · σ: 21,9% · Mo: -% 338 1 8 46,8% Me: 45% · σ: 19,1% · Mo: -% 430 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,3%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 5, a PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU w 5.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ANNY JENKE W JAROSŁAWIU Różnica
historia 65,8% 42,8% 23,0 pkt proc.
matematyka 30,0% 40,7% 10,7 pkt proc.
język angielski 84,9% 79,0% 5,9 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 52,2% 46,8% 5,5 pkt proc.
język polski 82,8% 88,0% 5,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 3,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 8 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.