Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU vs VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 39 | 48,3% Me: 52% · σ: 20,7% · Mo: 67% | 526 | 2 | 25 | 20,3% Me: 18% · σ: 9,4% · Mo: 12% | 1808 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 190 | 84,9% Me: 92% · σ: 16,5% · Mo: 93% | 953 | 3 | 34 | 73,1% Me: 81,5% · σ: 24,8% · Mo: 92% | 2170 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 172 | 74,0% Me: 82% · σ: 20,9% · Mo: 93% | 968 | 4 | 27 | 60,3% Me: 62% · σ: 23,7% · Mo: 23% | 2341 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 190 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 404 | 3 | 34 | 83,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1233 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 190 | 70,6% Me: 70% · σ: 12,8% · Mo: 75% | 377 | 1 | 34 | 64,4% Me: 65% · σ: 12,1% · Mo: 58% | 915 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 46 | 61,3% Me: 66% · σ: 24,2% · Mo: 66% | 302 | 1 | 13 | 25,8% Me: 23% · σ: 16,3% · Mo: 20% | 1690 | 7 |
| język polski ustny (M) | 190 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 441 | 3 | 34 | 71,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1540 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 190 | 67,1% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 94% | 877 | 2 | 34 | 53,9% Me: 56% · σ: 16,6% · Mo: 48% | 1770 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (96,3% vs 91,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 8, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 61,3% | 25,8% | 35,5 pkt proc. |
| biologia | 48,3% | 20,3% | 27,9 pkt proc. |
| język angielski | 74,0% | 60,3% | 13,7 pkt proc. |
| matematyka | 67,1% | 53,9% | 13,2 pkt proc. |
| język angielski | 84,9% | 73,1% | 11,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 46 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.