Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 6 W JAROSŁAWIU vs TECHNIKUM NR 2 IM. STEFANA BANACHA W JAROSŁAWIU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 18064)

TECHNIKUM NR 6 W JAROSŁAWIU

📍 Jarosław | Zdawalność: 96,2%

SZKOŁA B (RSPO: 18143)

TECHNIKUM NR 2 IM. STEFANA BANACHA W JAROSŁAWIU

📍 Jarosław | Zdawalność: 90,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 18 27,4% Me: 25% · σ: 14,3% · Mo: 25% 1999 5 19 35,9% 🏆 Me: 33% · σ: 16,5% · Mo: 18% 1281 2
język angielski poziom podstawowy (M) 26 64% Me: 60% · σ: 25,4% · Mo: 23% 3139 11 110 69,7% 🏆 Me: 78% · σ: 25,4% · Mo: 97% 2533 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 17 53,6% Me: 61,5% · σ: 30,8% · Mo: 8% 3031 9 72 61,7% 🏆 Me: 68% · σ: 24,9% · Mo: 68% 2191 5
język angielski ustny (M) 26 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1854 9 109 83,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1180 5
język polski poziom podstawowy (M) 26 56,8% 🏆 Me: 57% · σ: 10,0% · Mo: 57% 1823 10 109 55,8% Me: 55% · σ: 15,9% · Mo: 63% 1938 11
język polski ustny (M) 26 69,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1741 11 109 69,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1776 12
matematyka poziom podstawowy (M) 26 63,2% 🏆 Me: 61% · σ: 17,6% · Mo: 36% 1101 4 109 62,1% Me: 64% · σ: 20,4% · Mo: 90% 1165 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 13 21,2% 🏆 Me: 22% · σ: 13,6% · Mo: 6% 1317 5 43 16,9% Me: 12% · σ: 16,3% · Mo: 6% 1552 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 6 W JAROSŁAWIU ma wyższą zdawalność ogólną (96,2% vs 90,8%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 6 W JAROSŁAWIU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 2 IM. STEFANA BANACHA W JAROSŁAWIU w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 6 W JAROSŁAWIU TECHNIKUM NR 2 IM. STEFANA BANACHA W JAROSŁAWIU Różnica
geografia 27,4% 35,9% 8,5 pkt proc.
język angielski 53,6% 61,7% 8,1 pkt proc.
język angielski 77,9% 83,6% 5,7 pkt proc.
język angielski 64% 69,7% 5,7 pkt proc.
matematyka 21,2% 16,9% 4,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 19 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.